Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

Q&A rekrutacji

Poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z procesem rekrutacji?
Sprawdź, jakie pytania najczęściej zadają kandydaci podczas naszych rekrutacji.

Najczęściej zadawane pytania podczas procesu rekrutacji

Ile trwa proces rekrutacji?

Czas trwania rekrutacji jest zależny od rodzaju stanowiska na jakie poszukujemy pracownika. Każdemu z kandydatów dajemy równe szanse na zaprezentowanie się, dlatego czasem ten proces może potrwać nieco dłużej. Średni czas poszukiwania i wyboru pracownika to 2-3 tygodnie.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji?

Etapów rekrutacji może być kilka. Jest to uzależnione od stanowiska na które aplikujesz. Pierwszym etapem jest spotkanie HR z kandydatem. Kolejnymi mogą być: spotkanie kandydata z Managerem działu, test znajomości danego programu/umiejętności (stanowiska specjalistyczne) lub przedstawienie kandydatury Zarządowi (np. stanowiska kierownicze). Więcej o procesie rekrutacji › zajrzyj do zakładki Jak rekrutujemy.

Jak wyglądają pierwsze dni pracy?

Pierwsze dni pracy, to czas dla nowego pracownika na zapoznanie się ze swoim nowym zespołem oraz szkolenie i wdrożenie się aby dobrze poznać nowe środowisko pracy i szybko się zaaklimatyzować. Wiemy, że ten pierwszy czas dla każdego jest stresującym wydarzeniem, dlatego prowadzimy onboarding przyjazny pracownikowi, a także zapewniamy wsparcie doświadczonego pracownika-opiekuna w trakcie tego procesu.

W jakich godzinach pracuje Moto-Profil?

Biuro firmy czynne jest w godzinach 8-18. W zależności od obejmowanego stanowiska godzina rozpoczęcia pracy może być różna (8/9/10) lecz zawsze jest to 8h. Niektóre działy Firmy posiadają wyjątki od reguły (wynikające ze specyfiki pracy) gdzie pracuje się także w zmianach nocnych (np. dział IT – pion utrzymania ruchu). Praca na magazynie odbywa się w trybie dwuzmianowym.

Jakiego rodzaju umowy stosuje Moto-Profil?

Moto-Profil oferuje swoim pracownikom jasne i przejrzyste zasady zatrudnienia - czyli umowa o pracę. Stabilne zatrudnienie jest najważniejszym aspektem dla każdego pracownika.

Masz jeszcze jakieś pytania ? Napisz do nas na rekrutacja@moto-profil.pl