Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

Awans Moto-Profil na liście największych polskich firm

29 czerwca 2018

Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto, po raz kolejny wzmocnił swoją pozycję na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw. W jubileuszowym, 20. rankingu „Rzeczpospolitej”, dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych awansował aż o 33 miejsca.

Moto-Profil zajął 273 miejsce na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw 2018, opracowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”. To awans aż o 33 pozycje w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem. Przy tworzeniu listy uwzględniano dane finansowe, w tym m.in. przychody ze sprzedaży.

– Cieszy nas, że awansujemy w tak ważnym zestawieniu, ponieważ przekłada się to również na sukces naszych partnerów handlowych i pokazuje, że razem z nimi świetnie działamy na tym rosnącym i konkurencyjnym rynku. Koncentrujemy się przede wszystkim na nowoczesnych technologiach oraz konsekwentnym rozwoju marki ProfiAuto, w ramach której zrzeszonych jest już ponad 220 sklepów i hurtowni motoryzacyjnych oraz 1500 serwisów samochodowych w Polsce, Czechach i Słowacji – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil Sp. z o.o.

Analizy ekspertów towarzyszące liście wskazują, że w najbliższych latach sektor automotive w Polsce będzie rósł w siłę. Części i komponenty motoryzacyjne pozostaną jednym z najważniejszych polskich towarów eksportowych. – To dobry prognostyk na następne lata i kolejne biznesowe zestawienia – uzupełnia Piotr Tochowicz.

Lista 500 największych polskich przedsiębiorstw to zestawienie przygotowywane przez redakcję „Rzeczpospolitej” od 20 lat. Jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rankingów biznesowych.

Zobacz pozostałe aktualności