Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

Moto-Profil powiększył swoją siedzibę

3 lutego 2016

Moto-Profil wraz z początkiem 2016 roku powiększył powierzchnię swojej siedziby. Biura i magazyn spółki mieszczące się w Prologis Park Chorzów zajmują teraz już niemal 35 tys. metrów kwadratowych. Decyzja była podyktowana dynamicznym rozwojem firmy, rozszerzeniem dostaw oraz asortymentu.

W styczniu 2016 r. magazyn Moto-Profil został powiększony i zajmuje obecnie, wraz z powierzchnią biurową, niemal 35 tysięcy mkw. W ramach zmian, dystrybutor części i wyposażenia warsztatowego scalił wszystkie dotychczas zajmowane powierzchnie w obrębie jednego budynku. Dodatkowa przestrzeń wykorzystana zostanie na potrzeby dynamicznie powiększającego się asortymentu. W głównej siedzibie Moto-Profil pracuje już ponad 550 osób, które na bieżąco współpracując z 250 producentami części zamiennych obsługują dostawy do 1000 partnerów handlowych w 9 krajach.

– Powierzchnia jaką zajmujemy rośnie zgodnie z tempem rozwoju spółki. W obliczu powiększającego się asortymentu i dostaw, zdecydowaliśmy się przeprowadzić zmiany, które ułatwią optymalną obsługę naszych partnerów handlowych. Cieszy nas, że nasza główna siedziba rozrasta się, bo wciąż doceniamy mocno zalety tej lokalizacji. Pod kątem komunikacyjnym atutem jest położenie przy autostradzie A4, niedaleko węzła z A1 i DK 86 z południa na północ, co znakomicie ułatwia operacje nocnych dostaw do klientów w całym kraju oraz centralnej i wschodniej Europie. Istotne dla naszych pracowników jest także umiejscowienie w środku aglomeracji śląskiej, z dogodnym dojazdem komunikacją publiczną – mówi Łukasz Żurek, dyrektor logistyki i inwestycji Moto-Profil.

Moto-Profil ulokował swoją siedzibę w Prologis Park Chorzów w maju 2010 i początkowo wynajmował 17 tys. mkw powierzchni. W kolejnych latach zajmowana przez spółkę powierzchnia dynamicznie rosła. W 2014 roku wynosiła już 30 tys. mkw i obejmowała dwie hale. Najświeższa decyzja to wynajęcie 10 tys mkw w tej samej hali, w której mieszczą się biura i największa część magazynowa oraz oddanie drugiej hali, w której spółka zajmowała 5 tys mkw.

Zobacz pozostałe aktualności