Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

Moto-Profil wśród największych eksporterów i największych polskich firm

1 czerwca 2015

Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto i członek sieci Temot International, zaznaczył swoją pozycję w kolejnych, po liście największych polskich firm „Rzeczpospolitej”, istotnych zestawieniach: liście największych eksporterów w województwie śląskim, przygotowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej” oraz liście 200 największych polskich firm, którą stworzył tygodnik „Wprost”.

Lista największych eksporterów związana była z plebiscytem Orły Eksportu „Rzeczpospolitej”. W śląskiej części rankingu mu towarzyszącej, Moto-Profil uplasował się na 31 miejscu. W zestawieniu zwracano uwagę na wskaźniki takie jak przychody z eksportu, przychody ze sprzedaży oraz wynik netto.

Przy kompilowaniu listy 200 największych polskich firm, redakcja „Wprost” brała uwagę spółki z rodzimym kapitałem, a o miejscu decydowała wartość przychodów ze sprzedaży uzyskanych w 2014 roku. Moto-Profil zajął w tym zestawieniu 153 miejsce, dzięki przychodom ze sprzedaży, które wzrosły w 2014 roku o niemal 10 procent.

– Cieszy nas mocna pozycja w rankingach, zarówno tych dotyczących polskich firm, jak i eksportu. Sukcesywnie rozwijamy się na rodzimym rynku, a eksport to rzeczywiście ważny element naszej działalności. Chcemy wykorzystywać szanse, jakie daje nam wspólny rynek i swobodnie konkurować z największymi europejskimi graczami – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil.

Moto-Profil jest istniejącą od 22 lat firmą w 100% z polskim kapitałem. Działa na rynkach: polskim, czeskim, słowackim, niemieckim, litewskim, łotewskim, ukraińskim, węgierskim oraz rumuńskim, współpracując z niemal tysiącem partnerów handlowych.

Zobacz pozostałe aktualności