Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

Moto-Profil wśród „Polskich Ambasadorów” i „Polskich Gepardów” w zestawieniu redakcji „Wprost”

19 czerwca 2015

Miejsce 29 na liście „Polskich Ambasadorów”, a więc największych eksporterów oraz 41 w zestawieniu „Polskich Gepardów”, obejmującym 50 najszybciej rozwijających się rodzimych firm. Moto-Profil uplasował się na mocnych pozycjach w zestawieniach towarzyszących rankingowi 200 największych firm redakcji „Wprost”, szczególnie biorąc pod uwagę przedsiębiorstwa z wyłącznie polskim kapitałem.

W zestawieniu najlepszych eksporterów przygotowanym przez redakcję „Wprost” Moto-Profil zdobył 62,6 punktów i uplasował się na 29 pozycji wyprzedzając jako „Polski Ambasador” aż 71 innych, klasyfikowanych firm. Lista została wyselekcjonowana spośród 200 największych firm z polskim kapitałem. Autorzy rankingu brali pod uwagę przedsiębiorstwa, w których zagraniczna sprzedaż wyniosła w ubiegłym roku co najmniej dziesięć procent przychodów. Analizie poddano wielkość eksportu w ciągu ostatnich dwóch lat, jego udział w przychodach w latach 2013 i 2014 oraz dynamikę sprzedaży zagranicznej. Uwzględniono także kondycję finansową przedsiębiorstw.
 
Na liście najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw Moto-Profil zajął z kolei 41 miejsce z wynikiem 63,5 punktów i zyskał prestiżowe miano „Polskiego Geparda”. To zestawienie zbudowano głównie w oparciu o dane dotyczące przychodów firm, nakładów na inwestycje oraz efektywności działań. Na podstawie parametrów finansowych wybrano 50 najlepszych firm, którym przydzielono punkty uwzględniając: wielkość przychodów oraz ich dynamikę w ujęciu nominalnym i procentowym, wartość spółki oraz dynamikę, wskaźnik stopy zwrotu z kapitałów własnych, wskaźnik rentowności netto oraz poziom nakładów inwestycyjnych.
 
Podstawą dla obu zestawień była tegoroczna lista 200 największych polskich firm redakcji „Wprost”, gdzie Moto-Profil uplasował się na 153 pozycji.
 
– Cieszy nas dobra pozycja w ogólnym zestawieniu oraz fakt, że w szczegółowych klasyfikacjach, biorących pod uwagę ważne dla nas parametry, przesuwamy się na coraz wyższe pozycje, szczególnie jeśli uwzględniane są przedsiębiorstwa z wyłącznie polskim kapitałem – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil.

Zobacz pozostałe aktualności