Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

Moto-Profil wśród największych polskich firm prywatnych 2018

26 października 2018

Spółka Moto-Profil została sklasyfikowana na liście największych polskich firm prywatnych opracowanej przez tygodnik „Forbes”. To kolejne prestiżowe zestawienie w tym roku uwzględniające dynamiczny rozwój jednego z największych polskich dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych.

W rankingu „Forbesa” Moto-Profil zajął wysokie, 77. miejsce. Listę „Największe Polskie Firmy Prywatne 2018” przygotowano na podstawie danych finansowych dotyczących wartości firm (Enterprise Value – EV). Autorzy klasyfikacji podkreślili m.in. konsekwentny rozwój przedsiębiorstwa, jego skalę działania oraz fakt, że Moto-Profil niedawno uplasował się wśród najbardziej inspirujących europejskich spółek w zestawieniu londyńskiej giełdy.

– Rok 2018 jest dla nas wyjątkowy, ponieważ obchodzimy 25-lecie istnienia. Tym bardziej cieszą nas biznesowe wyróżnienia, odnoszące się zarówno do rodowodu firmy, jak i podkreślające intensywny wzrost jej wartości. Jesteśmy jednym z największych przedsiębiorstw w branży dystrybucji części oraz akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce i Europie. Nasz sukces przekłada się na rozwój partnerów biznesowych, wśród których znaczącą część również stanowią polskie, prywatne firmy – mówi Bogumił Papierniok, wiceprezes zarządu Moto-Profil.

W 2018 roku Moto-Profil został także wyróżniony m.in. w zestawieniach: „1000 companies to inspire – Europe 2018” przygotowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie oraz „1000 największych firm w Polsce” autorstwa redakcji „Gazety Finansowej”, jak również awansował na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw 2018 opracowanej przez „Rzeczpospolitą”.

Zobacz pozostałe aktualności