Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

Moto-Profil wśród trzech polskich spółek, wyróżnionych przez londyńską giełdę

11 października 2018

Polski dystrybutor części i akcesoriów samochodowych został zaliczony do grona 1000 najbardziej inspirujących europejskich spółek ("1000 companies to inspire – Europe 2018"). W całym rankingu uwzględniono jedynie 30 polskich firm, a tylko 3 z nich – w tym Moto-Profil – zostały dodatkowo wyróżnione.

Giełda Papierów Wartościowych w Londynie (London Stock Exchange) wybrała przedsiębiorstwa z całej Europy, które są najbardziej dynamiczne i mogą poszczycić się największym potencjałem wzrostu. Moto-Profil trafił do rankingu jako jedna z 30 polskich spółek i jedna z zaledwie 9 europejskich, zajmujących się sprzedażą w sektorze automotive. W raporcie zamieszczono także szczegółowe opisy trzech wybranych polskich firm: Moto-Profil, Meble Wójcik oraz Adamed.

Autorzy raportu podkreślili m.in. kompleksowe podejście dystrybutora do łańcucha dostaw oraz stabilne wskaźniki rozwoju.

"Motoryzacja zmienia się dynamicznie, w tym duże zmiany zachodzą w obszarze dystrybucji części zamiennych. Bacznie to obserwujemy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku. Sięgamy po najnowsze technologie i narzędzia, umożliwiając naszym partnerom rozwój. Cieszymy się, że ważne, biznesowe rankingi doceniają nasze podejście i wyróżniają nas jako inspirujący przykład."

-podkreśla Bogumił Papierniok, wiceprezes zarządu Moto-Profil.

Zestawienie przygotowano na podstawie danych finansowych aktywnych, prywatnych spółek, zarejestrowanych na terenie Unii Europejskiej. Więcej informacji na temat raportu można znaleźć na stronie https://www.lseg.com/resources/1000-companies-inspire

Zobacz pozostałe aktualności