Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

Spory awans Moto-Profil na liście 500 największych polskich firm

5 czerwca 2019

Moto-Profil zajął 237. miejsce w XXI rankingu 500 największych polskich przedsiębiorstw 2018, opracowanym przez gazetę „Rzeczpospolita”. To spory awans, bo aż o 36 pozycji w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem. Coroczny ranking tworzony jest między innymi na podstawie danych finansowych, takich jak np. przychody ze sprzedaży.

Kolejny awans i mocna pozycja w zestawieniu to efekt pracy zarówno naszej, jak i naszych partnerów handlowych. Rynek dynamicznie się rozwija i panuje na nim duża konkurencja. Wynik uzyskany w rankingu pokazuje, że rozwijamy się w dobrym kierunku i podejmujemy słuszne decyzje. Koncentrujemy się przede wszystkim na nowoczesnych technologiach oraz konsekwentnym rozwoju marki ProfiAuto, w ramach której zrzeszonych jest już ponad 230 sklepów i hurtowni motoryzacyjnych oraz ponad 1800 serwisów w Polsce, Czechach i Słowacji – mówi Leszek Żurek, prezes zarządu Moto-Profil Sp. z o.o.

Zdaniem ekspertów sektor automotive w Polsce będzie nadal dynamicznie się rozwijał, a segment produkcji i dystrybucji części motoryzacyjnych wciąż notować będzie wzrosty – To bardzo pozytywna wiadomość na kolejne lata naszej działalności i dobry prognostyk przed następnymi zestawieniami biznesowymi – dodaje Leszek Żurek.

Lista 500 największych polskich przedsiębiorstw to zestawienie przygotowywane przez redakcję „Rzeczpospolitej” od 21 lat. Jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rankingów biznesowych.

Zobacz pozostałe aktualności