Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

Wyceny i skanowanie kodów AZTEC. Nowe funkcje Katalogu ProfiAuto

19 listopada 2018

Katalog ProfiAuto został wzbogacony o dwie nowe funkcjonalności, które pozytywnie wpłyną na komfort pracy jego użytkowników: skanowanie kodów AZTEC – wraz z dedykowanym do tego skanerem – oraz wyceny.

 Znajdujące się w dowodach rejestracyjnych kody AZTEC są cennym nośnikiem wielu informacji, w tym przede wszystkim numeru VIN. Możliwość posługiwania się nim jest jednym z ułatwień dostępnych w Katalogu ProfiAuto. W celu osiągnięcia maksymalnie wysokiej jakości doboru części samochodowych oraz zwiększenia komfortu użytkowników, w katalogu została zaimplementowana nowa funkcja: skanowanie kodów AZTEC. Pozwala ona błyskawicznie pobrać VIN, oszczędzając czas i niwelując ryzyko błędów. Użytkownik ma również możliwość elastycznego doboru urządzeń do obsługi.

 Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie dedykowanego skanera 2D, który zapewnia łatwość i szybkość działania oraz niezawodność odczytu. Za jego pomocą katalog szybko identyfikuje samochód, dzięki czemu nie trzeba już dopytywać klienta o parametry pojazdu. Nowoczesne i profesjonalne urządzenie poprawia czas i efektywność pracy oraz buduje profesjonalny wizerunek w oczach klientów. Skaner nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania i jest kompatybilny z większością urządzeń wyposażonych w gniazda USB. Skanowanie jest również możliwe przy użyciu kamerek i urządzeń mobilnych.

 Nowością są także wyceny, które w Katalogu ProfiAuto stanowią ukłon zarówno w stronę warsztatów, jak i samego klienta. Mają za zadanie zwiększyć możliwości serwisów i zapewnić klientom odpowiednią obsługę, włącznie z dokumentacją napraw, części oraz czynności serwisowych.

 Wyceny są bezpłatną funkcjonalnością, dzięki której możemy dać klientowi w formie papierowej lub elektronicznej dokładny spis części i czynności związanych z naprawą lub wymianą, razem z łącznym wydatkami, które poniesie. W najnowszej wersji programu pojawiła się funkcja dodawania czynności z kontekstu części, co ułatwia i przyspiesza tworzenie wycen. Dodatkowo wprowadzono też podgląd wycen z widoku pojazdu w katalogu. Funkcja ta pozwala m.in. na dodanie „Obsługi Technicznej”, dzięki której warsztat może w szybki sposób dołączyć przegląd techniczny wraz z częściami potrzebnymi do jego wykonania, a następnie wydrukować listę czynności, które należy wykonać w ramach danego przeglądu. Obecna wersja pozwala na dodanie czynności dodatkowych do przeglądów, co zwiększa elastyczność rozwiązania.

Zobacz pozostałe aktualności