Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

Wyróżnienie Ruban D'Honneur dla firmy Moto-Profil

2 lipca 2013

Moto-Profil znalazł się w pierwszej dziesiątce laureatów konkursu European Business Awards (EBA) 2012/2013 w kategorii Import/Export. Firma dołączyła tym samym do grona firm uhonorowanych przyznawanym w ramach EBA wyróżnieniem Ruban D’Honneur, wręczanym krajowym zwycięzcom konkursu w poszczególnych kategoriach.

 Wśród nominowanych firm z Polski, to właśnie Moto-Profil został krajowym zwycięzcą, kwalifikując się do europejskiej czołowej dziesiątki w kategorii Import/Export i otrzymując tym samym tytuł Ruban D’Honneur. W uzasadnieniu wyróżnienia dla firmy Moto-Profil jury wskazało w szczególności na konsekwentną strategię rozwoju firmy, zaplecze technologiczne i logistyczne oraz wyjątkowy model partnerski sieci ProfiAuto, marki Moto-Profilu. Wręczenie nagród oraz wyróżnień odbyło się na czerwcowej gali w Istambule.

Na przestrzeni ostatnich lat firma Moto-Profil rozpoczęła ekspansję na rynki europejskie, zarówno wschodnie, jak i zachodnie. Obecnie Moto-Profil operuje na rynkach: polskim, niemieckim, czeskim, słowackim, litewskim, łotewskim, ukraińskim, węgierskim oraz rumuńskim, dostarczając ponad 250 000 części dla 900 partnerów. Jednym z czynników umożliwiających rozwój na pozakrajowych rynkach jest fakt przynależności Moto-Profilu do TEMOT International, międzynarodowej sieci zrzeszającej największych dystrybutorów części motoryzacyjnych na świecie.

Marka ProfiAuto, należąca do firmy Moto-Profil jest natomiast jednym z największych krajowych dystrybutorów części motoryzacyjnych. Skupia niemal 200 partnerów, dostarczających dziennie części do ponad 10 000 warsztatów i sklepów na terenie całej Polski.

European Business Awards (EBA) to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów honorujących firmy wyróżniające się najlepszymi praktykami i innowacjami w swych sektorach. Nagrody przyznawane są od roku 2007. Wyróżnione w tegorocznej edycji firmy zatrudniają w sumie ponad trzy i pół miliona osób i łącznie osiągają roczne dochody na poziomie ok. 800 miliardów Euro.

Zobacz pozostałe aktualności