Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

Wyszukiwanie poprzez VIN w Katalogu ProfiAuto

15 grudnia 2015

Moto-Profil przygotował dla swoich klientów i współpracujących warsztatów nie lada niespodziankę na rok 2016. Dla zarejestrowanych w systemie użytkowników dostępna jest nowa opcja w katalogu ProfiAuto.pl: wyszukiwarka części wg numerów VIN.

Po wpisaniu numeru VIN system odnajduje konkretny samochód w bazie o tym numerze ( a nie listę pojazdów z jakiegoś zakresu numerów ! ) i dzięki aktywnej grafice, z której można wybrać interesującą nas część podaje numer OE. Dalej, za pomocą bazy numerów OE w katalogu możemy łatwo i z bardzo dużą pewnością dokonać wyboru części aftermarketowej.

Funkcja ta, obecnie jeszcze w fazie testowej, ale w pełni funkcjonalnej, jest i będzie dostępna dla zarejestrowanych Partnerów Moto-Profil bez żadnych opłat. Ciężar utrzymania kosztów licencji bierze na siebie Moto-Profil.

Jednak funkcja wyszukiwania części po numerze VIN najbardziej użyteczna jest dla warsztatów. Te z nich, które współpracują z Partnerami Moto-Profil mogą otrzymać od nich dostęp do katalogu z tą opcją. Bez opłat.

Dobór części poprzez numer VIN jest dużo dokładniejszy, pozwala zamówić jeden, konkretny element, a nie 2-3 „na próbę”, jak się to często zdarza, ogranicza to liczbę pomyłek, zwrotów i reklamacji spowodowanych niewłaściwym zastosowaniem.

Miesięczny koszt przyznania dostępu do systemu dla nielimitowanej ilości warsztatów, który ponosić musi Partner Moto-Profil to około 1 700,- PLN netto. Dla Partnerów przynależących do sieci ProfiAuto przewidziane są znaczne rabaty.

Do końca stycznia 2016 funkcja wyszukiwania po numerze VIN jest bezpłatnie dostępna dla każdego zarejestrowanego Partnera Moto-Profil oraz dla warsztatów korzystających z katalogu.

Zobacz pozostałe aktualności