Główny specjalista ds. BHP (k/m)

Zostań częścią naszej firmy
- Dołącz do naszego zespołu

Oferta pracy Wróć do wyników wyszukiwania

GSBHP/07/2024
Dział: Biuro |
Obszar: Logistyka, transport, techniczny, BHP, ochrona środowiska, projekty i standaryzacja, kontroling operacyjny |
Lokalizacja : Chorzów |
Typ: Oferta pracy |
Model: Stacjonarna

Jakie są wyzwania/zadania na stanowisku:

  • Koordynowanie podległym zespołem pracowników, motywowanie i rozliczanie z efektów pracy
  • Nadzór nad realizacją zadań służby bezpieczeństwa i higieny, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawnymi
  • Przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad BHP
  • Informowanie o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych, wraz z wnioskami zmierzającymi do usunięcia tych zagrożeń
  • Udział w opracowywaniu planów modernizacji i rozwoju zakładu pracy
  • Udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz w opracowywaniu wniosków
  • Współpraca w zakresie organizowania i zapewnienia odpowiedniego poziomu szkoleń w dziedzinie BHP oraz zapewnienia właściwej adaptacji zawodowej nowo zatrudnionych pracowników
  • Doradztwo w zakresie organizacji i metod pracy na stanowiskach pracy, na których występują czynniki niebezpieczne, szkodliwe dla zdrowia lub warunki uciążliwe
  • Współpraca z laboratoriami upoważnionymi do dokonywania badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia lub warunków uciążliwych, występujących w środowisku pracy
  • Budowanie kultury bezpieczeństwa oraz promowanie bezpiecznych zachowań wśród pracowników oraz osób zarządzających.

Jakich kompetencji szukamy:

  • Wykształcenie wyższe o specjalności bezpieczeństwo i higiena pracy lub studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz co najmniej 5-letni staż pracy w służbie BHP
  • Znajomość przepisów z zakresu BHP i ppoż., prawa pracy (w obszarze zagadnień BHP i ppoż.)
  • Doświadczenie praktycznie w zakresie szkoleń w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Prawo jazdy kat. B
  • Pakiet MS Office.

Mile widziane:

  • Znajomość przepisów dotyczących magazynowanie substancji niebezpiecznych
  • Ukończenie kursu inspektora ochrony przeciwpożarowej
  • Ukończenie kursu pierwszej pomocy przedmedycznej np. KPP
  • Doświadczenie w branży logistycznej
  • Kurs na audytora zintegrowanego systemu zarządzania jakością, ochroną środowiska i bhp
  • Język angielski - poziom komunikatywny.

Co oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub umowę B2B
  • Współpraca i wsparcie zespołu, tworzącego przyjazne środowisko pracy
  • Możliwość rozwoju zawodowego (zorganizowany program szkoleniowy)
  • Niezbędne narzędzia pracy (laptop, telefon komórkowy)
  • Zniżki na części samochodowe
  • Pakiet opieki medycznej i ubezpieczenie na życie
  • System kafeteryjny z benefitami, dofinansowanie posiłków, karta Multisport
  • Dofinansowanie do nauki języków obcych.
  • Dofinansowanie do wypoczynku tzw. „wczasy pod gruszą”
  • Pracownicze plany kapitałowe – PPK
  • Program poleceń pracowniczych.
Dofinansowanie zajęć sportowych
Prywatna opieka medyczna
Dofinansowanie nauki języków obcych
Dofinansowanie szkoleń i kursów
Ubezpieczenie na życie
Zniżki na firmowe produkty
Spotkania integracyjne
Kawa/herbata
Brak dress code’u
Parking dla pracowników
Dofinansowanie wypoczynku
Inicjatywy dobroczynne
Kafeteria MyBenefit
Dofinansowanie obiadów w formie cateringu
Służbowy telefon do użytku prywatnego
Komputer do użytku prywatnego