Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

FEBI BILSTEIN (30.1) Procedura wymiany oleju w dwusprzęgłowych skrzyniach biegów na przykładzie skrzyni VW typ 02E oraz referencje olejów do skrzyń dwusprzęgłowych VW typ 0AM.

Prowadzący: Jerzy Kaparuk
Liczba uczestników: 15-20 osób, mechanicy, z co najmniej podstawowym doświadczeniem w zakresie obsługi układów przeniesienia napędu
Czas trwania: 3 godz.

Cel szkolenia: Zapoznanie słuchaczy z budową, zasadą działania, typowymi niesprawnościami i procedurami obsługowo- naprawczymi w odniesieniu do dostępnych referencji.

Spis zagadnień:

 1. Klasyfikacja skrzyń dwusprzęgłowych
 2. Rodzaje skrzyń dwusprzęgłowych w grupie VW
 3. Budowa skrzyni dwusprzęgłowej VW typ 02E
 4. Niesprawności skrzyń dwusprzęgłowych typ 02E, ich przyczyny i skutki
 5. Procedura wymiany oleju w skrzyniach dwusprzęgłowych VW typ 02E z wykorzystaniem dostępnych referencji i zastosowaniem przyrządów specjalistycznych
 6. Budowa skrzyni dwusprzęgłowej VW typ 0AM
 7. Niesprawności skrzyń dwusprzęgłowych typ 0AM, ich przyczyny i skutki
 8. Oleje do skrzyń dwusprzęgłowych VW typ 0AM
 9. Procedura wymiany sprzęgła w skrzyniach dwusprzęgłowych VW typ 0AM

Miejsce: Sala szkoleniowa (najlepiej z lokalizacją na parterze)

Szkolenie jest realizowane z wykorzystaniem modeli szkoleniowych (przekroje skrzyń DSG) oraz przyrządów specjalistycznych stosowanych przy obsługach. Szkoleni mają możliwość praktycznego ćwiczenia w zakresie wymiany oleju (podłączenie przyrządu do wymiany oleju metodą statyczną, oraz realizacji czynności praktycznych związanych z wymianą sprzęgła).

Formularz aplikacji

Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam że zostałem poinformowany o uprawnieniach w tym:

 • o wglądu do danych, ich poprawiania, uzupełniania, jak również prawie do cofnięcia zgody oraz  wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie przetwarzanych danych osobowych.
 • do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących Mojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub o prawie do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także o prawie do przenoszenia danych.

Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski obszar geograficzny. Informacje zawarte w formularzu nie będą profilowane w sposób automatyczny.