Włącz powiadomienia Zarządzaj powiadomieniami Moto-Profil

BOSCH (5.38) - Monitorowanie ciśnienia w ogumieniu przy pomocy testera KTS i TPA 200

Czas trwania: 1 dzień (50% teorii, 50% praktyki)
Koszt: 500 zł netto / os.
Miejsce: Centrum Szkoleniowe BOSCH

System monitoringu ciśnienia w oponie – TPMS staje się coraz powszechniejszym wyposażeniem samochodów osobowych. Upłynęło już kilka lat od wprowadzenia w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego (i Rady WE) nr 661/2009 z dnia 13 lipca 2009. Akt ten nałożył obowiązek stosowania TPMS we wszystkich nowych pojazdach kategorii M1 (czyli aut do przewozu osób, z nie więcej niż ośmioma miejscami oprócz siedzenia kierowcy) sprzedawanych po 1 listopada 2014 r. na terenie UE.
Pojawienie się wewnątrz opon czujników ciśnienia, zamontowanych wraz z zaworami, wymusza odmienne traktowanie kół podczas serwisowania, czy to związanego z sezonową wymianą ogumienia, czy też z naprawą opony połączoną z jej demontażem. Nowe czujniki wymagają także zaprogramowania. Całość zagadnienia wymaga wielu nowych umiejętności – niezbędnych, aby warsztat mógł zapewnić profesjonalne usługi na najwyższym poziomie.
 
Szkolenie obsługa TPMS dedykowane jest do wszystkich osób pragnących podnieść swoją
wiedzę dotyczącą systemów kontroli ciśnienia w kołach. Podczas wykładów kompleksowo omawiane są rodzaje systemów TPMS oraz sposób ich obsługi.  

Część praktyczna:

  • uczymy się jak zamontować oponę na obręcz żeby nie uszkodzić czujnika;
  • w jaki sposób należy serwisować czujniki podczas sezonowej wymiany opon;
  • poruszamy aspekty ekonomiczne przy obsłudze TPMS w relacji Serwis – Klient;
  • diagnoza czujników TPMS;
  • wykorzystanie złącza OBD II;
  • dopasowanie czujnika do felgi;
  • tworzenie zamienników oryginalnych czujników;
  • kopiowanie/klonowanie czujników działających.

Uwaga - szkolenie odbywa się w formie online.

Formularz aplikacji

Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam że zostałem poinformowany o uprawnieniach w tym:

  • o wglądu do danych, ich poprawiania, uzupełniania, jak również prawie do cofnięcia zgody oraz  wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie przetwarzanych danych osobowych.
  • do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących Mojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub o prawie do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także o prawie do przenoszenia danych.

Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski obszar geograficzny. Informacje zawarte w formularzu nie będą profilowane w sposób automatyczny.