Rozwój projektu ProfiAuto Serwis VR

Wirtualny warsztat to projekt na miarę obecnych czasów. ProfiAuto rozwija go wykorzystując nowe, cyfrowe możliwości i dopasowując do oczekiwań użytkowników. Czego możemy się spodziewać w edycji 2021?

Rozwój projektu ProfiAuto Serwis VR

W 2019 roku rozpoczęliśmy budowę idealnego warsztatu VR – aplikacji, w której użytkownik porusza się po wirtualnym warsztacie samochodowym przy użyciu gogli VR. Początkowe założenia były dość proste, ale w miarę upływu czasu projekt wspaniale się rozwinął m.in. dzięki przeniesieniu do wersji online. W 2021 roku pojawią się w nim nowe, ekscytujące zmiany.

Rozpoczynając projekt, chcieliśmy przede wszystkim pokazać, jak zaprojektowany powinien być idealny, wzorcowy warsztat, spełniający standardy sieci ProfiAuto Serwis. Naszym celem długoterminowym było rozbudowanie projektu tak, by stał się platformą przeznaczoną m.in. dla młodych mechaników (uczniów szkół mechanicznych), dzięki której w przystępny, atrakcyjny oraz niezależny od miejsca i czasu sposób można przekazywać wiedzę.

W wersji z roku 2019 uczestnik mógł zobaczyć otoczenie warsztatu i jego wnętrze oraz zapoznać się wzorcową ergonomią i niezbędnymi w nowoczesnym serwisie sprzętami. Dynamiki dodawały tej wersji ruchome sprzęty warsztatowe, takie jak podnośnik, wyważarka i montażownica oraz urządzenie do geometrii kół.

W roku 2020 w aplikacji została rozbudowana część interaktywna – użytkownik otrzymał do wyboru kilka scenariuszy wymiany części, dzięki którym może przećwiczyć np. wymianę tarcz i klocków hamulcowych czy wymianę i testowanie akumulatora. Aplikacja w trakcie wirtualnych zmagań na bieżąco koryguje błędy i uczy dobrych nawyków w pracy. Jednocześnie pozwala na powtarzanie danego ćwiczenia bez ograniczeń czasowych i sprzętowych.

Od stycznia 2021 roku rozpoczęliśmy prace nad kolejną wersją, która będzie tłumaczona na język czeski, słowacki i angielski. Rozwijamy ją przy współpracy z ekspertami największych marek motoryzacyjnych. Jej start planowany jest na 1 września 2021. Nowości w tej wersji to m.in.:

  • propozycja nowego rozwiązania z zakresu zarządzania warsztatem – Aplikacja ProfiAuto,
  • scenariusz wyważania i montowania kół (ekspert: ATH Heinl),
  • scenariusz wymiany oleju (eksperci: MANN-FILTER i ENI),
  • regeneracja zacisków, Brake-by-Wire, zasady działania i rodzaje układów hamulcowych (ekspert: Brembo),
  • nauka wymiany amortyzatorów (ekspert: Monroe),
  • budowa akumulatora i zasady działania akumulatorów, także z systemem start-stop (ekspert: Varta)
  • ładowanie akumulatora oraz prezentacja lamp warsztatowych (Osram).

Od startu projektu współpracujemy z czołowymi producentami części zmiennych, takimi jak: Brembo, Monroe, Osram, Varta. Wraz z rozwojem projektu dołączają kolejni partnerzy: ATH Heinl i MANN-FILTER.

Celem projektu kierowanego do szkół jest zaproponowanie rozwiązania, które na starcie przygody młodego człowieka z zawodem mechanika podkreślać będzie istnienie standardów i dostępnych rozwiązań rekomendowanych przez czołowych producentów branży automotive. Standardy te są tożsame ze standardami sieci ProfiAuto.

Jako sieć wypracowujemy dobre nawyki i dzielimy się dobrymi praktykami, które procentować będą w przyszłości. ProfiAuto oferuje kompleksowe rozwiązania dla warsztatów, a projekt VR je podkreśla i rekomenduje. Dzięki współpracy ze światową czołówką dostawców części i wyposażenia warsztatowego, a także naszej codziennej pracy, wypuszczamy „w świat” dobrze wyszkolonych specjalistów.

Projekt ProfiAuto Serwis VR trwa i z każdym rokiem się rozwija. W oczekiwaniu na nowości 2021, zapraszamy do zapoznania się z wersją na PC, która powstała w 2020 roku, dostępną TUTAJ.

Zobacz inne aktualności

Ostatnie aktualności

Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower
25/Wrz

Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower

ProfiPower to – obok OYODO i JPN – jedna z marek własnych Moto-Profilu. Ponad 5300 mechaników i tysiące kierowców, którzy zaufali marce, od września br. może śledzić informacje na jej temat nie tylko na Facebooku, ale także na stronie www.profipower.eu.
Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać
14/Wrz

Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać

Ośmiu na dziesięciu mechaników nie żałuje decyzji o założeniu serwisu motoryzacyjnego i jeszcze raz wybraliby tę formę działalności, rozpoczynając nowy biznes – wynika z badania przeprowadzonego w warsztatach ProfiAuto Serwis. Dobre nastroje w branży potwierdza też wzrost liczby nowych partnerów należącej do grupy Moto-Profil sieci: do 240 zrzeszonych firm dołączyło w ostatnich miesiącach aż sześć nowych hurtowni i sklepów motoryzacyjnych.
Świętujemy 30-lecie Moto-Profilu: dni otwarte i piknik
2/Cze

Świętujemy 30-lecie Moto-Profilu: dni otwarte i piknik

Z okazji 30-lecia firmy, 27 maja br. odbył się pierwszy Piknik Rodzinny Moto-Profilu. Na katowickim lotnisku Muchowiec bawiło się 1800 pracowników wraz z bliskimi. Impreza obfitowała w dziesiątki atrakcji, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – i najmłodsi, i dorośli. Wśród nich były między innymi symulatory jazdy, konkursy, warsztaty artystyczne, dmuchańce oraz różnego rodzaju gry sprawnościowe i sportowe. Podobne wydarzenia odbyły się także w centrach logistycznych Moto-Profilu w Jawczycach pod Warszawą oraz w Świebodzinie. Na jednym z nich doszło nawet do… oświadczyn!
Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm
23/Maj

Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm

W 2023 roku Moto-Profil znalazł się na 189. pozycji na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw, tworzonej przez dziennik „Rzeczpospolita”. To największy awans naszej firmy w historii jej obecności w tym prestiżowym rankingu. W 2022 i 2021 roku Moto-Profil znajdował się w czwartej setce tego corocznego zestawienia „Rzeczpospolitej”.
Moto-Profil o przyszłości branży na TEMOT International Summit 2023
19/Maj

Moto-Profil o przyszłości branży na TEMOT International Summit 2023

W dniach 9-11 maja br. eksperci Moto-Profil brali udział w TEMOT International Summit 2023 – najważniejszym corocznym spotkaniu przedstawicieli branży automotive aftermarket, w którym uczestniczyło ponad 400 gości z całego świata. TEMOT International to obecnie największa globalna organizacja zrzeszająca dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych. Nasza firma jest jej jedynym (pod kątem dystrybucji części i akcesoriów samochodowych) polskim członkiem już od ponad 20 lat, a w jej radzie nadzorczej zasiada obecnie prezes Moto-Profilu – Michał Tochowicz, który stoi także na czele grupy roboczej Task Force Data Management.
Diamenty Forbesa dla Moto-Profilu już po raz 10.
16/Maj

Diamenty Forbesa dla Moto-Profilu już po raz 10.

Moto-Profil został po raz kolejny wyróżniony prestiżowym Diamentem Forbesa. To już 10. nagroda dla naszej firmy, przyznana przez polską edycję tego międzynarodowego magazynu, specjalizującego się w publikowaniu list najlepszych i najbardziej wpływowych firm w Polsce i na świecie. W tegorocznej, 15. edycji Moto-Profil został wyróżniony jako jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw w województwie śląskim, które osiągnęły najwyższy średni roczny wzrost wartości.
Wywiad z prezesem Moto-Profilu
27/Mar

Wywiad z prezesem Moto-Profilu

Zapraszamy do lektury najnowszego wywiadu z Michałem Tochowiczem dla branżowego portalu Motofaktor. W rozmowie wracamy do początków firmy, przybliżamy część historii oraz prezentujemy plany rozwojowe.
Moto-Profil z serią wyjątkowych wydarzeń na jubileusz 30-lecia
1/Mar

Moto-Profil z serią wyjątkowych wydarzeń na jubileusz 30-lecia

Jeden z największych dystrybutorów części oraz akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce Moto-Profil - wchodzi w czwartą dekadę działalności. W związku z jubileuszem, właściciel marki ProfiAuto zaplanował na ten rok serię specjalnych wydarzeń, promocji oraz konkursów dla partnerów biznesowych. W marcu br. firma zaprezentowała m.in. nowe logo oraz nową stronę www, które korespondują z wprowadzoną w ostatnim czasie wizją - "Zapewniamy mobilność - dziś i jutro".