Rozwój projektu ProfiAuto Serwis VR

Wirtualny warsztat to projekt na miarę obecnych czasów. ProfiAuto rozwija go wykorzystując nowe, cyfrowe możliwości i dopasowując do oczekiwań użytkowników. Czego możemy się spodziewać w edycji 2021?

2021-05-04-okienka.png

W 2019 roku rozpoczęliśmy budowę idealnego warsztatu VR – aplikacji, w której użytkownik porusza się po wirtualnym warsztacie samochodowym przy użyciu gogli VR. Początkowe założenia były dość proste, ale w miarę upływu czasu projekt wspaniale się rozwinął m.in. dzięki przeniesieniu do wersji online. W 2021 roku pojawią się w nim nowe, ekscytujące zmiany.

Rozpoczynając projekt, chcieliśmy przede wszystkim pokazać, jak zaprojektowany powinien być idealny, wzorcowy warsztat, spełniający standardy sieci ProfiAuto Serwis. Naszym celem długoterminowym było rozbudowanie projektu tak, by stał się platformą przeznaczoną m.in. dla młodych mechaników (uczniów szkół mechanicznych), dzięki której w przystępny, atrakcyjny oraz niezależny od miejsca i czasu sposób można przekazywać wiedzę.

W wersji z roku 2019 uczestnik mógł zobaczyć otoczenie warsztatu i jego wnętrze oraz zapoznać się wzorcową ergonomią i niezbędnymi w nowoczesnym serwisie sprzętami. Dynamiki dodawały tej wersji ruchome sprzęty warsztatowe, takie jak podnośnik, wyważarka i montażownica oraz urządzenie do geometrii kół.

W roku 2020 w aplikacji została rozbudowana część interaktywna – użytkownik otrzymał do wyboru kilka scenariuszy wymiany części, dzięki którym może przećwiczyć np. wymianę tarcz i klocków hamulcowych czy wymianę i testowanie akumulatora. Aplikacja w trakcie wirtualnych zmagań na bieżąco koryguje błędy i uczy dobrych nawyków w pracy. Jednocześnie pozwala na powtarzanie danego ćwiczenia bez ograniczeń czasowych i sprzętowych.

Od stycznia 2021 roku rozpoczęliśmy prace nad kolejną wersją, która będzie tłumaczona na język czeski, słowacki i angielski. Rozwijamy ją przy współpracy z ekspertami największych marek motoryzacyjnych. Jej start planowany jest na 1 września 2021. Nowości w tej wersji to m.in.:

  • propozycja nowego rozwiązania z zakresu zarządzania warsztatem – Aplikacja ProfiAuto,
  • scenariusz wyważania i montowania kół (ekspert: ATH Heinl),
  • scenariusz wymiany oleju (eksperci: MANN-FILTER i ENI),
  • regeneracja zacisków, Brake-by-Wire, zasady działania i rodzaje układów hamulcowych (ekspert: Brembo),
  • nauka wymiany amortyzatorów (ekspert: Monroe),
  • budowa akumulatora i zasady działania akumulatorów, także z systemem start-stop (ekspert: Varta)
  • ładowanie akumulatora oraz prezentacja lamp warsztatowych (Osram).

Od startu projektu współpracujemy z czołowymi producentami części zmiennych, takimi jak: Brembo, Monroe, Osram, Varta. Wraz z rozwojem projektu dołączają kolejni partnerzy: ATH Heinl i MANN-FILTER.

Celem projektu kierowanego do szkół jest zaproponowanie rozwiązania, które na starcie przygody młodego człowieka z zawodem mechanika podkreślać będzie istnienie standardów i dostępnych rozwiązań rekomendowanych przez czołowych producentów branży automotive. Standardy te są tożsame ze standardami sieci ProfiAuto.

Jako sieć wypracowujemy dobre nawyki i dzielimy się dobrymi praktykami, które procentować będą w przyszłości. ProfiAuto oferuje kompleksowe rozwiązania dla warsztatów, a projekt VR je podkreśla i rekomenduje. Dzięki współpracy ze światową czołówką dostawców części i wyposażenia warsztatowego, a także naszej codziennej pracy, wypuszczamy „w świat” dobrze wyszkolonych specjalistów.

Projekt ProfiAuto Serwis VR trwa i z każdym rokiem się rozwija. W oczekiwaniu na nowości 2021, zapraszamy do zapoznania się z wersją na PC, która powstała w 2020 roku, dostępną TUTAJ.

Zobacz inne aktualności

Ostatnie aktualności

Nowa benzyna E10 – mechanicy wyjaśniają, czy rzeczywiście jest czego się obawiać
27/Lut

Nowa benzyna E10 – mechanicy wyjaśniają, czy rzeczywiście jest czego się obawiać

Na przełomie 2023 i 2024 roku benzyna E10 była tematem numer jeden w mediach motoryzacyjnych oraz wśród osób wiedzących nieco więcej o samochodach. Jedni byli pełni obaw, że nowe paliwo zniszczy im samochód, inni twierdzili, że dodatek bioetanolu nie ma żadnego znaczenia. Którzy z nich mają rację, wyjaśniają eksperci z należącej do firmy Moto-Profil sieci ProfiAuto.
Na Śląsku powstała akademia, która ma pomóc uchronić branżę motoryzacyjną przed brakiem mechaników
11/Gru

Na Śląsku powstała akademia, która ma pomóc uchronić branżę motoryzacyjną przed brakiem mechaników

Jak alarmują branżowi eksperci, mimo iż park pojazdów w Polsce jest coraz starszy, już w najbliższych latach może zabraknąć wykwalifikowanych mechaników do napraw naszych samochodów. By temu zapobiec Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z partnerami biznesowymi, w tym firmą Moto-Profil - właścicielem największej sieci warsztatów w Polsce (ProfiAuto Serwis) oraz we współpracy z uczelniami wyższymi: Politechniką Śląską i Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej a także ośmioma szkołami kształcącymi mechaników pojazdów samochodowych powołały "Automotive StrefAcademy KSSE".
ProfiAuto chce zaoszczędzić mechanikom czas zamawiania części - debiut nowego katalogu online
8/Gru

ProfiAuto chce zaoszczędzić mechanikom czas zamawiania części - debiut nowego katalogu online

Sieć ProfiAuto – twórca pierwszego katalogu online w polskiej branży aftermarket – uruchomiła 20 listopada br. nową wersję swojego flagowego narzędzia do zamawiania części i akcesoriów motoryzacyjnych w sieci. Nowy katalog ProfiAuto ma w niektórych przypadkach skrócić czas zamawiania produktów nawet o 90 procent. Aktualna wersja ma też umożliwi dużo łatwiejsze i bardziej intuicyjne wyszukiwanie oraz grupowanie wyników zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych.
30 lat w branży: IX Konferencja ProfiAuto i Konferencja Partnerów Handlowych Moto-Profil
11/Paź

30 lat w branży: IX Konferencja ProfiAuto i Konferencja Partnerów Handlowych Moto-Profil

W dniach 6-7 października br. odbyło się coroczne spotkanie partnerów sieci ProfiAuto, tym razem połączone z jubileuszem 30-lecia jej właściciela – firmy Moto-Profil. W wydarzeniu wzięło udział ponad 450 gości – partnerów sieci, kontrahentów oraz dostawców z całej Europy. Choć event miał charakter jubileuszowy, skupiono się przede wszystkim na przyszłości branży, Moto-Profilu i ProfiAuto, w tym: nadchodzącym debiucie nowego katalogu online, rozszerzaniu sieci o kolejne punkty oraz rozwoju marek własnych: ProfiPower, OYODO i JPN.
Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower
25/Wrz

Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower

ProfiPower to – obok OYODO i JPN – jedna z marek własnych Moto-Profilu. Ponad 5300 mechaników i tysiące kierowców, którzy zaufali marce, od września br. może śledzić informacje na jej temat nie tylko na Facebooku, ale także na stronie www.profipower.eu.
Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać
14/Wrz

Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać

Ośmiu na dziesięciu mechaników nie żałuje decyzji o założeniu serwisu motoryzacyjnego i jeszcze raz wybraliby tę formę działalności, rozpoczynając nowy biznes – wynika z badania przeprowadzonego w warsztatach ProfiAuto Serwis. Dobre nastroje w branży potwierdza też wzrost liczby nowych partnerów należącej do grupy Moto-Profil sieci: do 240 zrzeszonych firm dołączyło w ostatnich miesiącach aż sześć nowych hurtowni i sklepów motoryzacyjnych.
Świętujemy 30-lecie Moto-Profilu: dni otwarte i piknik
2/Cze

Świętujemy 30-lecie Moto-Profilu: dni otwarte i piknik

Z okazji 30-lecia firmy, 27 maja br. odbył się pierwszy Piknik Rodzinny Moto-Profilu. Na katowickim lotnisku Muchowiec bawiło się 1800 pracowników wraz z bliskimi. Impreza obfitowała w dziesiątki atrakcji, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – i najmłodsi, i dorośli. Wśród nich były między innymi symulatory jazdy, konkursy, warsztaty artystyczne, dmuchańce oraz różnego rodzaju gry sprawnościowe i sportowe. Podobne wydarzenia odbyły się także w centrach logistycznych Moto-Profilu w Jawczycach pod Warszawą oraz w Świebodzinie. Na jednym z nich doszło nawet do… oświadczyn!
Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm
23/Maj

Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm

W 2023 roku Moto-Profil znalazł się na 189. pozycji na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw, tworzonej przez dziennik „Rzeczpospolita”. To największy awans naszej firmy w historii jej obecności w tym prestiżowym rankingu. W 2022 i 2021 roku Moto-Profil znajdował się w czwartej setce tego corocznego zestawienia „Rzeczpospolitej”.