Wyceny i skanowanie kodów AZTEC. Nowe funkcje Katalogu ProfiAuto

Katalog ProfiAuto został wzbogacony o dwie nowe funkcjonalności, które pozytywnie wpłyną na komfort pracy jego użytkowników: skanowanie kodów AZTEC – wraz z dedykowanym do tego skanerem – oraz wyceny.

2018-11-11-katalog_2.png

 Znajdujące się w dowodach rejestracyjnych kody AZTEC są cennym nośnikiem wielu informacji, w tym przede wszystkim numeru VIN. Możliwość posługiwania się nim jest jednym z ułatwień dostępnych w Katalogu ProfiAuto. W celu osiągnięcia maksymalnie wysokiej jakości doboru części samochodowych oraz zwiększenia komfortu użytkowników, w katalogu została zaimplementowana nowa funkcja: skanowanie kodów AZTEC. Pozwala ona błyskawicznie pobrać VIN, oszczędzając czas i niwelując ryzyko błędów. Użytkownik ma również możliwość elastycznego doboru urządzeń do obsługi.

 Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie dedykowanego skanera 2D, który zapewnia łatwość i szybkość działania oraz niezawodność odczytu. Za jego pomocą katalog szybko identyfikuje samochód, dzięki czemu nie trzeba już dopytywać klienta o parametry pojazdu. Nowoczesne i profesjonalne urządzenie poprawia czas i efektywność pracy oraz buduje profesjonalny wizerunek w oczach klientów. Skaner nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania i jest kompatybilny z większością urządzeń wyposażonych w gniazda USB. Skanowanie jest również możliwe przy użyciu kamerek i urządzeń mobilnych.

 Nowością są także wyceny, które w Katalogu ProfiAuto stanowią ukłon zarówno w stronę warsztatów, jak i samego klienta. Mają za zadanie zwiększyć możliwości serwisów i zapewnić klientom odpowiednią obsługę, włącznie z dokumentacją napraw, części oraz czynności serwisowych.

 Wyceny są bezpłatną funkcjonalnością, dzięki której możemy dać klientowi w formie papierowej lub elektronicznej dokładny spis części i czynności związanych z naprawą lub wymianą, razem z łącznym wydatkami, które poniesie. W najnowszej wersji programu pojawiła się funkcja dodawania czynności z kontekstu części, co ułatwia i przyspiesza tworzenie wycen. Dodatkowo wprowadzono też podgląd wycen z widoku pojazdu w katalogu. Funkcja ta pozwala m.in. na dodanie „Obsługi Technicznej”, dzięki której warsztat może w szybki sposób dołączyć przegląd techniczny wraz z częściami potrzebnymi do jego wykonania, a następnie wydrukować listę czynności, które należy wykonać w ramach danego przeglądu. Obecna wersja pozwala na dodanie czynności dodatkowych do przeglądów, co zwiększa elastyczność rozwiązania.

Galeria

Zobacz inne aktualności

Ostatnie aktualności

30 lat w branży: IX Konferencja ProfiAuto i Konferencja Partnerów Handlowych Moto-Profil
11/Paź

30 lat w branży: IX Konferencja ProfiAuto i Konferencja Partnerów Handlowych Moto-Profil

W dniach 6-7 października br. odbyło się coroczne spotkanie partnerów sieci ProfiAuto, tym razem połączone z jubileuszem 30-lecia jej właściciela – firmy Moto-Profil. W wydarzeniu wzięło udział ponad 450 gości – partnerów sieci, kontrahentów oraz dostawców z całej Europy. Choć event miał charakter jubileuszowy, skupiono się przede wszystkim na przyszłości branży, Moto-Profilu i ProfiAuto, w tym: nadchodzącym debiucie nowego katalogu online, rozszerzaniu sieci o kolejne punkty oraz rozwoju marek własnych: ProfiPower, OYODO i JPN.
Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower
25/Wrz

Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower

ProfiPower to – obok OYODO i JPN – jedna z marek własnych Moto-Profilu. Ponad 5300 mechaników i tysiące kierowców, którzy zaufali marce, od września br. może śledzić informacje na jej temat nie tylko na Facebooku, ale także na stronie www.profipower.eu.
Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać
14/Wrz

Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać

Ośmiu na dziesięciu mechaników nie żałuje decyzji o założeniu serwisu motoryzacyjnego i jeszcze raz wybraliby tę formę działalności, rozpoczynając nowy biznes – wynika z badania przeprowadzonego w warsztatach ProfiAuto Serwis. Dobre nastroje w branży potwierdza też wzrost liczby nowych partnerów należącej do grupy Moto-Profil sieci: do 240 zrzeszonych firm dołączyło w ostatnich miesiącach aż sześć nowych hurtowni i sklepów motoryzacyjnych.
Świętujemy 30-lecie Moto-Profilu: dni otwarte i piknik
2/Cze

Świętujemy 30-lecie Moto-Profilu: dni otwarte i piknik

Z okazji 30-lecia firmy, 27 maja br. odbył się pierwszy Piknik Rodzinny Moto-Profilu. Na katowickim lotnisku Muchowiec bawiło się 1800 pracowników wraz z bliskimi. Impreza obfitowała w dziesiątki atrakcji, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – i najmłodsi, i dorośli. Wśród nich były między innymi symulatory jazdy, konkursy, warsztaty artystyczne, dmuchańce oraz różnego rodzaju gry sprawnościowe i sportowe. Podobne wydarzenia odbyły się także w centrach logistycznych Moto-Profilu w Jawczycach pod Warszawą oraz w Świebodzinie. Na jednym z nich doszło nawet do… oświadczyn!
Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm
23/Maj

Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm

W 2023 roku Moto-Profil znalazł się na 189. pozycji na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw, tworzonej przez dziennik „Rzeczpospolita”. To największy awans naszej firmy w historii jej obecności w tym prestiżowym rankingu. W 2022 i 2021 roku Moto-Profil znajdował się w czwartej setce tego corocznego zestawienia „Rzeczpospolitej”.
Moto-Profil o przyszłości branży na TEMOT International Summit 2023
19/Maj

Moto-Profil o przyszłości branży na TEMOT International Summit 2023

W dniach 9-11 maja br. eksperci Moto-Profil brali udział w TEMOT International Summit 2023 – najważniejszym corocznym spotkaniu przedstawicieli branży automotive aftermarket, w którym uczestniczyło ponad 400 gości z całego świata. TEMOT International to obecnie największa globalna organizacja zrzeszająca dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych. Nasza firma jest jej jedynym (pod kątem dystrybucji części i akcesoriów samochodowych) polskim członkiem już od ponad 20 lat, a w jej radzie nadzorczej zasiada obecnie prezes Moto-Profilu – Michał Tochowicz, który stoi także na czele grupy roboczej Task Force Data Management.
Diamenty Forbesa dla Moto-Profilu już po raz 10.
16/Maj

Diamenty Forbesa dla Moto-Profilu już po raz 10.

Moto-Profil został po raz kolejny wyróżniony prestiżowym Diamentem Forbesa. To już 10. nagroda dla naszej firmy, przyznana przez polską edycję tego międzynarodowego magazynu, specjalizującego się w publikowaniu list najlepszych i najbardziej wpływowych firm w Polsce i na świecie. W tegorocznej, 15. edycji Moto-Profil został wyróżniony jako jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw w województwie śląskim, które osiągnęły najwyższy średni roczny wzrost wartości.
Wywiad z prezesem Moto-Profilu
27/Mar

Wywiad z prezesem Moto-Profilu

Zapraszamy do lektury najnowszego wywiadu z Michałem Tochowiczem dla branżowego portalu Motofaktor. W rozmowie wracamy do początków firmy, przybliżamy część historii oraz prezentujemy plany rozwojowe.