Wyceny i skanowanie kodów AZTEC. Nowe funkcje Katalogu ProfiAuto

Katalog ProfiAuto został wzbogacony o dwie nowe funkcjonalności, które pozytywnie wpłyną na komfort pracy jego użytkowników: skanowanie kodów AZTEC – wraz z dedykowanym do tego skanerem – oraz wyceny.

2018-11-11-katalog_2.png

 Znajdujące się w dowodach rejestracyjnych kody AZTEC są cennym nośnikiem wielu informacji, w tym przede wszystkim numeru VIN. Możliwość posługiwania się nim jest jednym z ułatwień dostępnych w Katalogu ProfiAuto. W celu osiągnięcia maksymalnie wysokiej jakości doboru części samochodowych oraz zwiększenia komfortu użytkowników, w katalogu została zaimplementowana nowa funkcja: skanowanie kodów AZTEC. Pozwala ona błyskawicznie pobrać VIN, oszczędzając czas i niwelując ryzyko błędów. Użytkownik ma również możliwość elastycznego doboru urządzeń do obsługi.

 Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie dedykowanego skanera 2D, który zapewnia łatwość i szybkość działania oraz niezawodność odczytu. Za jego pomocą katalog szybko identyfikuje samochód, dzięki czemu nie trzeba już dopytywać klienta o parametry pojazdu. Nowoczesne i profesjonalne urządzenie poprawia czas i efektywność pracy oraz buduje profesjonalny wizerunek w oczach klientów. Skaner nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania i jest kompatybilny z większością urządzeń wyposażonych w gniazda USB. Skanowanie jest również możliwe przy użyciu kamerek i urządzeń mobilnych.

 Nowością są także wyceny, które w Katalogu ProfiAuto stanowią ukłon zarówno w stronę warsztatów, jak i samego klienta. Mają za zadanie zwiększyć możliwości serwisów i zapewnić klientom odpowiednią obsługę, włącznie z dokumentacją napraw, części oraz czynności serwisowych.

 Wyceny są bezpłatną funkcjonalnością, dzięki której możemy dać klientowi w formie papierowej lub elektronicznej dokładny spis części i czynności związanych z naprawą lub wymianą, razem z łącznym wydatkami, które poniesie. W najnowszej wersji programu pojawiła się funkcja dodawania czynności z kontekstu części, co ułatwia i przyspiesza tworzenie wycen. Dodatkowo wprowadzono też podgląd wycen z widoku pojazdu w katalogu. Funkcja ta pozwala m.in. na dodanie „Obsługi Technicznej”, dzięki której warsztat może w szybki sposób dołączyć przegląd techniczny wraz z częściami potrzebnymi do jego wykonania, a następnie wydrukować listę czynności, które należy wykonać w ramach danego przeglądu. Obecna wersja pozwala na dodanie czynności dodatkowych do przeglądów, co zwiększa elastyczność rozwiązania.

Galeria

Zobacz inne aktualności

Ostatnie aktualności

Moto-Profil w pierwszej setce listy największych polskich firm magazynu „Wprost”
28/Maj

Moto-Profil w pierwszej setce listy największych polskich firm magazynu „Wprost”

Moto-Profil znalazł się w pierwszej setce tegorocznej edycji listy 200 największych polskich firm magazynu „Wprost”. W porównaniu do edycji z 2023 roku, spółka awansowała o kilka miejsc, będąc jedną z największych krajowych firm z branży dystrybutorów części motoryzacyjnych w tym zestawieniu.
Moto-Profil „Partnerem Roku” stowarzyszenia TEMOT International
21/Maj

Moto-Profil „Partnerem Roku” stowarzyszenia TEMOT International

Firma Moto-Profil otrzymała tytuł „Shareholder of the Year” TEMOT International – jednego z największych międzynarodowych stowarzyszeń zrzeszających globalnych dystrybutorów części motoryzacyjnych. Statuetki przyznano na corocznym spotkaniu członków organizacji, tym razem odbywającym się w Warszawie. Moto-Profil był w gronie jedynie 10 spośród wszystkich 115 firm członkowskich, którym przyznano nagrody na tegorocznej edycji konferencji.
ProfiAuto Wirtualny Warsztat w prestiżowym raporcie o Metavers fundacji Res Publica i firmy Meta
16/Kwi

ProfiAuto Wirtualny Warsztat w prestiżowym raporcie o Metavers fundacji Res Publica i firmy Meta

Projekt ProfiAuto Wirtualny Warsztat, który z pomocą wirtualnej rzeczywistości uczy młodych mechaników zawodu, stał się częścią raportu „New Digital Frontier” fundacji Res Publica. Wydawnictwo zostało przygotowane m.in. z twórcami Facebooka oraz Instagrama – firmą Meta i wskazuje jak koncept metaverse może mieć zastosowanie w codziennym życiu obywateli Europy Środkowo-Wschodniej. ProfiAuto Wirtualny Warsztat znalazł się w tej publikacji m.in. wśród innych innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących wirtualną rzeczywistość z Litwy, Polski oraz Słowacji.
Nowe rozdanie w ProfiAuto. Poznajcie Ambasadorów marki
15/Kwi

Nowe rozdanie w ProfiAuto. Poznajcie Ambasadorów marki

38. To nowa i szczególna liczba w ProfiAuto. Dokładnie tylu liczy grupa Ambasadorów ProfiAuto, która działa w ramach sieci od 1 kwietnia. Największa w Polsce sieć niezależnych sklepów i hurtowni motoryzacyjnych stawia na nową strategię, spójność i jednolitą komunikację.
Branża aftermarketu motoryzacyjnego będzie rosła szczególnie w Polsce
5/Kwi

Branża aftermarketu motoryzacyjnego będzie rosła szczególnie w Polsce

Jak wskazują analizy ekspertów motoryzacyjnych, w najbliższych latach park samochodów ma ulegać sukcesywnemu starzeniu się, co paradoksalnie ma związek z postępującą elektryfikacją pojazdów. Dzięki temu wartość globalnego IAM (rynku dystrybutorów, sklepów oraz hurtowni motoryzacyjnych) ma zwiększyć się o niemal 18 miliardów USD do końca dekady. Jak przekonują eksperci firmy Moto-Profil, szczególnie w Polsce branża ta będzie rosła w szybkim tempie, gdyż kierowców i większości firm nie będzie stać na przesiadanie się do coraz droższych, zelektryfikowanych modeli samochodów. Na przykładzie rozwoju należącej do nich sieci ProfiAuto wskazują też, jak z powodzeniem inwestować dziś w branży IAM.
Moto-Profil z prestiżową nagrodą magazynu Forbes
3/Kwi

Moto-Profil z prestiżową nagrodą magazynu Forbes

Moto-Profil otrzymał nagrodę „Diament Forbesa 2024”, przyznawaną najbardziej dynamicznie rozwijającym się firmom w Polsce. To już jedenaste z rzędu wyróżnienie tego prestiżowego miesięcznika finansowego dla chorzowskiej firmy.
Nowa benzyna E10 – mechanicy wyjaśniają, czy rzeczywiście jest czego się obawiać
27/Lut

Nowa benzyna E10 – mechanicy wyjaśniają, czy rzeczywiście jest czego się obawiać

Na przełomie 2023 i 2024 roku benzyna E10 była tematem numer jeden w mediach motoryzacyjnych oraz wśród osób wiedzących nieco więcej o samochodach. Jedni byli pełni obaw, że nowe paliwo zniszczy im samochód, inni twierdzili, że dodatek bioetanolu nie ma żadnego znaczenia. Którzy z nich mają rację, wyjaśniają eksperci z należącej do firmy Moto-Profil sieci ProfiAuto.
Na Śląsku powstała akademia, która ma pomóc uchronić branżę motoryzacyjną przed brakiem mechaników
11/Gru

Na Śląsku powstała akademia, która ma pomóc uchronić branżę motoryzacyjną przed brakiem mechaników

Jak alarmują branżowi eksperci, mimo iż park pojazdów w Polsce jest coraz starszy, już w najbliższych latach może zabraknąć wykwalifikowanych mechaników do napraw naszych samochodów. By temu zapobiec Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z partnerami biznesowymi, w tym firmą Moto-Profil - właścicielem największej sieci warsztatów w Polsce (ProfiAuto Serwis) oraz we współpracy z uczelniami wyższymi: Politechniką Śląską i Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej a także ośmioma szkołami kształcącymi mechaników pojazdów samochodowych powołały "Automotive StrefAcademy KSSE".