ProfiAuto sponsorem tytularnym RSMP

Do rajdowej rodziny dołączył nowy sponsor tytularny - marka ProfiAuto, a cykl w sezonie 2021 będzie oficjalnie nosił nazwę ProfiAuto Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, w skrócie ProfiAuto RSMP.

 - Cieszymy się bardzo na tę współpracę i związaną z nią prawdziwie rajdową energię. Wsparcie motorsportu jest spójne ze strategią naszej marki i stanowi logiczne dopełnienie działań promocyjnych ProfiAuto. Przyniesie też bez wątpienia dużo satysfakcji naszym partnerom. Za marką ProfiAuto stoją ludzie, którzy nie tylko pracują w branży motoryzacyjnej, ale są autentycznymi fanami motoryzacji, także „po godzinach”. Sportowa rywalizacja, dynamizm, optymizm to elementy związane z RSMP, z którymi mocno się utożsamiamy – mówi Łukasz Kopiec, członek zarządu firmy Moto-Profil, dyrektor marketingu ProfiAuto.

 PZM zawarł także umowę z nowym promotorem, którym została firma IQ Marketing Poland, reprezentowana przez znanego z rajdowych tras Łukasza Lewandowskiego. Zadaniem promotora na najbliższy rok będzie rozwinięcie promocji cyklu poprzez pozyskanie nowych partnerów oraz działania skoncentrowane w Internecie i social mediach.

 - Od wielu lat jestem czynnym zawodnikiem, a przy okazji spędziłem ponad dwie dekady zajmując się zawodowo marketingiem. Zdaję sobie sprawę, że podejmuję się trudnego zadania, ponieważ rajdy samochodowe nie są obecnie najpopularniejszą dyscypliną sportu. To przekłada się z pewnością na trudności w pozyskaniu sponsorów, a jak wiemy jakość i zasięg działań promocyjnych w dużym stopniu zależy od możliwości finansowych. Na całe szczęście rajdy mają wielu wiernych kibiców, a przez ostatnie tygodnie przekonałem się, że w naszym środowisku jest nadal wielu pasjonatów, którzy chętnie wspierają wszelkie inicjatywy. Jestem więc optymistą i myślę, że konsekwencja w działaniu i polityka małych kroków sprawi, że stopniowo rajdy będą docierać do coraz większej grupy odbiorców. Cieszę się, że podjęliśmy współpracę z marką ProfiAuto, bo to ważny krok w promocji RSMP – podkreśla Łukasz Lewandowski.

 Sezon 2021 zapowiada się więc jeszcze bardziej emocjonująco niż krótki sezon 2020. Na trasach powinniśmy zobaczyć mocną stawkę samochodów w topowej kategorii Rally 2 (dawne R5). Swoje starty zapowiedzieli już m.in. Grzegorz Grzyb, Łukasz Kotarba, Marek Nowak, Adrian Chwietczuk oraz powracający po przerwie Zbyszek Gabryś. Liczymy również na obecność załogi Orlen Team, czyli Kacpra Wróblewskiego z Kubą Wróblem, a także na Tomka Kasperczyka, Sylwestra Płachytkę, Jarka Kołtuna, Daniela Chwista i Maćka Lubiaka.

Wiemy już, że na trasach ProfiAuto RSMP zobaczymy także zupełnie nowe samochody kategorii Rally 3 i Rally 4. Dla Fiesty Rally 3 będzie to pierwszy sezon rajdowy, ponieważ samochód zaledwie kilka tygodni temu zadebiutował na rajdzie w Finlandii. Niewykluczone, że za kierownicą jednego z nich zobaczymy ubiegłorocznego Mistrza Polski w kategorii aut z napędem na jedną oś – Radka Typę, który, jak sam zdradził, jest bardzo blisko ogłoszenia swoich startów w wyższej klasie niż w ubiegłym sezonie, podobnie zresztą, jak Łukasz Byśkiniewicz, który w wywiadzie dla RSMP TV zasugerował, że także rozważa tę kategorię.

Polska „ośka” również zapowiada się emocjonująco. Samochody Rally 4 testowali m.in. Szymon Cieślak, Kamil Bolek, Jakub Brzeziński, Grzegorz Bonder, Jacek Polok, Balbina Gryczyńska i Michał Tochowicz.

W nadchodzącym sezonie zawodnicy będą rywalizowali o mistrzowskie laury zarówno na kultowych odcinkach asfaltowych, jak i widowiskowych szutrach. Dwie spośród Siedmiu zaplanowanych rund odbędą się za granicą, na Litwie i Słowacji, a Rajd Polski będzie jednocześnie rundą Mistrzostw Europy. Sezon rozpocznie Rajd Świdnicki Krause już w weekend 24-25 kwietnia. Podczas tego rajdu swoją premierę będzie miał Puchar Debiutanta, nowy format stworzony z myślą o kierowcach, którzy do tej pory mieli doświadczenie w rajdach niższej rangi.

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że obecna sytuacja pandemiczna jest trudna i może pokrzyżować plany, a przede wszystkim może zmusić do organizacji imprez bez udziału kibiców. Między innymi z tego powodu już od pierwszej rundy kibice będą mogli posłuchać Radia Rajdowego, które na żywo skomentuje wszystko to, co dzieje się na rajdzie.

Zobacz inne aktualności

Ostatnie aktualności

Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower
25/Wrz

Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower

ProfiPower to – obok OYODO i JPN – jedna z marek własnych Moto-Profilu. Ponad 5300 mechaników i tysiące kierowców, którzy zaufali marce, od września br. może śledzić informacje na jej temat nie tylko na Facebooku, ale także na stronie www.profipower.eu.
Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać
14/Wrz

Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać

Ośmiu na dziesięciu mechaników nie żałuje decyzji o założeniu serwisu motoryzacyjnego i jeszcze raz wybraliby tę formę działalności, rozpoczynając nowy biznes – wynika z badania przeprowadzonego w warsztatach ProfiAuto Serwis. Dobre nastroje w branży potwierdza też wzrost liczby nowych partnerów należącej do grupy Moto-Profil sieci: do 240 zrzeszonych firm dołączyło w ostatnich miesiącach aż sześć nowych hurtowni i sklepów motoryzacyjnych.
Świętujemy 30-lecie Moto-Profilu: dni otwarte i piknik
2/Cze

Świętujemy 30-lecie Moto-Profilu: dni otwarte i piknik

Z okazji 30-lecia firmy, 27 maja br. odbył się pierwszy Piknik Rodzinny Moto-Profilu. Na katowickim lotnisku Muchowiec bawiło się 1800 pracowników wraz z bliskimi. Impreza obfitowała w dziesiątki atrakcji, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – i najmłodsi, i dorośli. Wśród nich były między innymi symulatory jazdy, konkursy, warsztaty artystyczne, dmuchańce oraz różnego rodzaju gry sprawnościowe i sportowe. Podobne wydarzenia odbyły się także w centrach logistycznych Moto-Profilu w Jawczycach pod Warszawą oraz w Świebodzinie. Na jednym z nich doszło nawet do… oświadczyn!
Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm
23/Maj

Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm

W 2023 roku Moto-Profil znalazł się na 189. pozycji na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw, tworzonej przez dziennik „Rzeczpospolita”. To największy awans naszej firmy w historii jej obecności w tym prestiżowym rankingu. W 2022 i 2021 roku Moto-Profil znajdował się w czwartej setce tego corocznego zestawienia „Rzeczpospolitej”.
Moto-Profil o przyszłości branży na TEMOT International Summit 2023
19/Maj

Moto-Profil o przyszłości branży na TEMOT International Summit 2023

W dniach 9-11 maja br. eksperci Moto-Profil brali udział w TEMOT International Summit 2023 – najważniejszym corocznym spotkaniu przedstawicieli branży automotive aftermarket, w którym uczestniczyło ponad 400 gości z całego świata. TEMOT International to obecnie największa globalna organizacja zrzeszająca dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych. Nasza firma jest jej jedynym (pod kątem dystrybucji części i akcesoriów samochodowych) polskim członkiem już od ponad 20 lat, a w jej radzie nadzorczej zasiada obecnie prezes Moto-Profilu – Michał Tochowicz, który stoi także na czele grupy roboczej Task Force Data Management.
Diamenty Forbesa dla Moto-Profilu już po raz 10.
16/Maj

Diamenty Forbesa dla Moto-Profilu już po raz 10.

Moto-Profil został po raz kolejny wyróżniony prestiżowym Diamentem Forbesa. To już 10. nagroda dla naszej firmy, przyznana przez polską edycję tego międzynarodowego magazynu, specjalizującego się w publikowaniu list najlepszych i najbardziej wpływowych firm w Polsce i na świecie. W tegorocznej, 15. edycji Moto-Profil został wyróżniony jako jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw w województwie śląskim, które osiągnęły najwyższy średni roczny wzrost wartości.
Wywiad z prezesem Moto-Profilu
27/Mar

Wywiad z prezesem Moto-Profilu

Zapraszamy do lektury najnowszego wywiadu z Michałem Tochowiczem dla branżowego portalu Motofaktor. W rozmowie wracamy do początków firmy, przybliżamy część historii oraz prezentujemy plany rozwojowe.
Moto-Profil z serią wyjątkowych wydarzeń na jubileusz 30-lecia
1/Mar

Moto-Profil z serią wyjątkowych wydarzeń na jubileusz 30-lecia

Jeden z największych dystrybutorów części oraz akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce Moto-Profil - wchodzi w czwartą dekadę działalności. W związku z jubileuszem, właściciel marki ProfiAuto zaplanował na ten rok serię specjalnych wydarzeń, promocji oraz konkursów dla partnerów biznesowych. W marcu br. firma zaprezentowała m.in. nowe logo oraz nową stronę www, które korespondują z wprowadzoną w ostatnim czasie wizją - "Zapewniamy mobilność - dziś i jutro".