Rekordowy rok Moto-Profil | Podsumowanie 2017

Rok 2017 to jeden z najlepszych okresów dla firmy Moto-Profil i partnerów biznesowych przedsiębiorstwa. Wysoki wzrost przychodów, aktywność partnerów na rynkach lokalnych i za granicą, konieczność rozbudowy powierzchni magazynowej, nagrody i wyróżnienia – to tylko część tego, co Moto-Profil osiągnął w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Rozbudowa powierzchni magazynowej i wzrost sprzedaży

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował powiększeniem siedziby Moto-Profilu w porównaniu do roku 2016 o niemal 30%. Obecnie firma zajmuje magazyn o powierzchni 45 tys. m2, a wartość znajdujących się w nim części i akcesoriów samochodowych przekracza 60 milionów euro. Przedsiębiorstwo odnotowało także 25-procentowy wartościowy wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2016.

Nagrody i wyróżnienia

Działalność Moto-Profilu w 2017 roku wyróżniona została w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej. Redakcja miesięcznika „Forbes” nagrodziła firmę siódmym w historii „Diamentem Forbesa” oraz sklasyfikowała na 66. miejscu w rankingu „100 Największych Polskich Firm Prywatnych”. Osiągnięte przez Moto-Profil wyniki finansowe sprawiły, że przedsiębiorstwo odnotowało również znaczący wzrost na liście największych polskich firm opracowanej przez „Rzeczpospolitą”Firma ponownie znalazła się także w rankingu tygodnika „Wprost” – „200 Największych Polskich Firm” – plasując się o kilkanaście pozycji wyżej niż w 2016 roku. Działalność spółki została doceniona także przez grupę Temot International, która nagrodziła Moto-Profil mianem najlepszego udziałowca w kategorii „samochody osobowe”.

Pionierskie rozwiązanie w katalogu

Firma Moto-Profil jako pierwsza w kraju skatalogowała narzędzia do obsługi rozrządu różnych producentów pod konkretną markę pojazdu, wzbogacając katalog Części Samochodowych ProfiAuto o możliwość doboru dedykowanych blokad rozrządu do wybranego pojazdu. Dla klienta oznacza to łatwość w dopasowywaniu narzędzi, identycznie, jak ma to miejsce w przypadku części samochodowych. Dodatkowo, w katalogu pojawiła się również kompleksowa funkcja „Wyceny”, pozwalająca na estymację kosztów części i czasu pracy.

Rozwój marki ProfiAuto

W roku 2017 przedstawiciele Moto-Profilu dbali również o dynamiczny rozwój marki ProfiAuto. Obecnie sieć zrzesza ponad 220 sklepów i hurtowni motoryzacyjnych oraz niemal 1200 serwisów samochodowych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Wśród projektów zrealizowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy znajdują się m.in. rekordowe targi ProfiAuto Show, które odwiedziło ponad 40 000 gości, druga seria „Projektu Warsztat” – jednego z najchętniej oglądanych programów TVN Turbo oraz flagowa akcja PitStop zorganizowana w 100 miastach polskich, czeskich i słowackich.

Współpraca z najlepszymi | Nowi ambasadorzy

Podczas targów ProfiAuto Show 2017 firma Moto-Profil podpisała porozumienie o strategicznej współpracy z firmą Neptis – właścicielem popularnej wśród kierowców aplikacji Yanosik. Również w trakcie targów ogłoszono, że ambasadorem marki ProfiAuto został Adam Klimek, nazywany najlepszym mechanikiem samochodowym w Polsce. Do grona przedstawicieli sieci dołączył również Maciej Wisławski, kultowa postać polskiego motorsportu.

Rok 2018 jest dla firmy Moto-Profil rokiem jubileuszowym – przedsiębiorstwo obchodzi 25-lecie istnienia. Będzie to okres pod wieloma względami wyjątkowy; ćwierć wieku doświadczenia w branży motoryzacyjnej w połączeniu ze stworzoną w tym czasie tradycją zaowocują nowatorskimi projektami, które pozytywnie wpłyną nie tylko na dalszy wzrost przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim na rozwój partnerów biznesowych Moto-Profilu.

Zobacz inne aktualności

Ostatnie aktualności

30 lat w branży: IX Konferencja ProfiAuto i Konferencja Partnerów Handlowych Moto-Profil
11/Paź

30 lat w branży: IX Konferencja ProfiAuto i Konferencja Partnerów Handlowych Moto-Profil

W dniach 6-7 października br. odbyło się coroczne spotkanie partnerów sieci ProfiAuto, tym razem połączone z jubileuszem 30-lecia jej właściciela – firmy Moto-Profil. W wydarzeniu wzięło udział ponad 450 gości – partnerów sieci, kontrahentów oraz dostawców z całej Europy. Choć event miał charakter jubileuszowy, skupiono się przede wszystkim na przyszłości branży, Moto-Profilu i ProfiAuto, w tym: nadchodzącym debiucie nowego katalogu online, rozszerzaniu sieci o kolejne punkty oraz rozwoju marek własnych: ProfiPower, OYODO i JPN.
Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower
25/Wrz

Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower

ProfiPower to – obok OYODO i JPN – jedna z marek własnych Moto-Profilu. Ponad 5300 mechaników i tysiące kierowców, którzy zaufali marce, od września br. może śledzić informacje na jej temat nie tylko na Facebooku, ale także na stronie www.profipower.eu.
Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać
14/Wrz

Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać

Ośmiu na dziesięciu mechaników nie żałuje decyzji o założeniu serwisu motoryzacyjnego i jeszcze raz wybraliby tę formę działalności, rozpoczynając nowy biznes – wynika z badania przeprowadzonego w warsztatach ProfiAuto Serwis. Dobre nastroje w branży potwierdza też wzrost liczby nowych partnerów należącej do grupy Moto-Profil sieci: do 240 zrzeszonych firm dołączyło w ostatnich miesiącach aż sześć nowych hurtowni i sklepów motoryzacyjnych.
Świętujemy 30-lecie Moto-Profilu: dni otwarte i piknik
2/Cze

Świętujemy 30-lecie Moto-Profilu: dni otwarte i piknik

Z okazji 30-lecia firmy, 27 maja br. odbył się pierwszy Piknik Rodzinny Moto-Profilu. Na katowickim lotnisku Muchowiec bawiło się 1800 pracowników wraz z bliskimi. Impreza obfitowała w dziesiątki atrakcji, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – i najmłodsi, i dorośli. Wśród nich były między innymi symulatory jazdy, konkursy, warsztaty artystyczne, dmuchańce oraz różnego rodzaju gry sprawnościowe i sportowe. Podobne wydarzenia odbyły się także w centrach logistycznych Moto-Profilu w Jawczycach pod Warszawą oraz w Świebodzinie. Na jednym z nich doszło nawet do… oświadczyn!
Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm
23/Maj

Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm

W 2023 roku Moto-Profil znalazł się na 189. pozycji na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw, tworzonej przez dziennik „Rzeczpospolita”. To największy awans naszej firmy w historii jej obecności w tym prestiżowym rankingu. W 2022 i 2021 roku Moto-Profil znajdował się w czwartej setce tego corocznego zestawienia „Rzeczpospolitej”.
Moto-Profil o przyszłości branży na TEMOT International Summit 2023
19/Maj

Moto-Profil o przyszłości branży na TEMOT International Summit 2023

W dniach 9-11 maja br. eksperci Moto-Profil brali udział w TEMOT International Summit 2023 – najważniejszym corocznym spotkaniu przedstawicieli branży automotive aftermarket, w którym uczestniczyło ponad 400 gości z całego świata. TEMOT International to obecnie największa globalna organizacja zrzeszająca dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych. Nasza firma jest jej jedynym (pod kątem dystrybucji części i akcesoriów samochodowych) polskim członkiem już od ponad 20 lat, a w jej radzie nadzorczej zasiada obecnie prezes Moto-Profilu – Michał Tochowicz, który stoi także na czele grupy roboczej Task Force Data Management.
Diamenty Forbesa dla Moto-Profilu już po raz 10.
16/Maj

Diamenty Forbesa dla Moto-Profilu już po raz 10.

Moto-Profil został po raz kolejny wyróżniony prestiżowym Diamentem Forbesa. To już 10. nagroda dla naszej firmy, przyznana przez polską edycję tego międzynarodowego magazynu, specjalizującego się w publikowaniu list najlepszych i najbardziej wpływowych firm w Polsce i na świecie. W tegorocznej, 15. edycji Moto-Profil został wyróżniony jako jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw w województwie śląskim, które osiągnęły najwyższy średni roczny wzrost wartości.
Wywiad z prezesem Moto-Profilu
27/Mar

Wywiad z prezesem Moto-Profilu

Zapraszamy do lektury najnowszego wywiadu z Michałem Tochowiczem dla branżowego portalu Motofaktor. W rozmowie wracamy do początków firmy, przybliżamy część historii oraz prezentujemy plany rozwojowe.