Rekordowy rok Moto-Profil | Podsumowanie 2017

Rok 2017 to jeden z najlepszych okresów dla firmy Moto-Profil i partnerów biznesowych przedsiębiorstwa. Wysoki wzrost przychodów, aktywność partnerów na rynkach lokalnych i za granicą, konieczność rozbudowy powierzchni magazynowej, nagrody i wyróżnienia – to tylko część tego, co Moto-Profil osiągnął w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Rozbudowa powierzchni magazynowej i wzrost sprzedaży

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował powiększeniem siedziby Moto-Profilu w porównaniu do roku 2016 o niemal 30%. Obecnie firma zajmuje magazyn o powierzchni 45 tys. m2, a wartość znajdujących się w nim części i akcesoriów samochodowych przekracza 60 milionów euro. Przedsiębiorstwo odnotowało także 25-procentowy wartościowy wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2016.

Nagrody i wyróżnienia

Działalność Moto-Profilu w 2017 roku wyróżniona została w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej. Redakcja miesięcznika „Forbes” nagrodziła firmę siódmym w historii „Diamentem Forbesa” oraz sklasyfikowała na 66. miejscu w rankingu „100 Największych Polskich Firm Prywatnych”. Osiągnięte przez Moto-Profil wyniki finansowe sprawiły, że przedsiębiorstwo odnotowało również znaczący wzrost na liście największych polskich firm opracowanej przez „Rzeczpospolitą”Firma ponownie znalazła się także w rankingu tygodnika „Wprost” – „200 Największych Polskich Firm” – plasując się o kilkanaście pozycji wyżej niż w 2016 roku. Działalność spółki została doceniona także przez grupę Temot International, która nagrodziła Moto-Profil mianem najlepszego udziałowca w kategorii „samochody osobowe”.

Pionierskie rozwiązanie w katalogu

Firma Moto-Profil jako pierwsza w kraju skatalogowała narzędzia do obsługi rozrządu różnych producentów pod konkretną markę pojazdu, wzbogacając katalog Części Samochodowych ProfiAuto o możliwość doboru dedykowanych blokad rozrządu do wybranego pojazdu. Dla klienta oznacza to łatwość w dopasowywaniu narzędzi, identycznie, jak ma to miejsce w przypadku części samochodowych. Dodatkowo, w katalogu pojawiła się również kompleksowa funkcja „Wyceny”, pozwalająca na estymację kosztów części i czasu pracy.

Rozwój marki ProfiAuto

W roku 2017 przedstawiciele Moto-Profilu dbali również o dynamiczny rozwój marki ProfiAuto. Obecnie sieć zrzesza ponad 220 sklepów i hurtowni motoryzacyjnych oraz niemal 1200 serwisów samochodowych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Wśród projektów zrealizowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy znajdują się m.in. rekordowe targi ProfiAuto Show, które odwiedziło ponad 40 000 gości, druga seria „Projektu Warsztat” – jednego z najchętniej oglądanych programów TVN Turbo oraz flagowa akcja PitStop zorganizowana w 100 miastach polskich, czeskich i słowackich.

Współpraca z najlepszymi | Nowi ambasadorzy

Podczas targów ProfiAuto Show 2017 firma Moto-Profil podpisała porozumienie o strategicznej współpracy z firmą Neptis – właścicielem popularnej wśród kierowców aplikacji Yanosik. Również w trakcie targów ogłoszono, że ambasadorem marki ProfiAuto został Adam Klimek, nazywany najlepszym mechanikiem samochodowym w Polsce. Do grona przedstawicieli sieci dołączył również Maciej Wisławski, kultowa postać polskiego motorsportu.

Rok 2018 jest dla firmy Moto-Profil rokiem jubileuszowym – przedsiębiorstwo obchodzi 25-lecie istnienia. Będzie to okres pod wieloma względami wyjątkowy; ćwierć wieku doświadczenia w branży motoryzacyjnej w połączeniu ze stworzoną w tym czasie tradycją zaowocują nowatorskimi projektami, które pozytywnie wpłyną nie tylko na dalszy wzrost przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim na rozwój partnerów biznesowych Moto-Profilu.

Zobacz inne aktualności

Ostatnie aktualności

Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm
23/Maj

Znaczący awans Moto-Profilu na liście 500 największych firm

W 2023 roku Moto-Profil znalazł się na 189. pozycji na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw, tworzonej przez dziennik „Rzeczpospolita”. To największy awans naszej firmy w historii jej obecności w tym prestiżowym rankingu. W 2022 i 2021 roku Moto-Profil znajdował się w czwartej setce tego corocznego zestawienia „Rzeczpospolitej”.
Moto-Profil o przyszłości branży na TEMOT International Summit 2023
19/Maj

Moto-Profil o przyszłości branży na TEMOT International Summit 2023

W dniach 9-11 maja br. eksperci Moto-Profil brali udział w TEMOT International Summit 2023 – najważniejszym corocznym spotkaniu przedstawicieli branży automotive aftermarket, w którym uczestniczyło ponad 400 gości z całego świata. TEMOT International to obecnie największa globalna organizacja zrzeszająca dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych. Nasza firma jest jej jedynym (pod kątem dystrybucji części i akcesoriów samochodowych) polskim członkiem już od ponad 20 lat, a w jej radzie nadzorczej zasiada obecnie prezes Moto-Profilu – Michał Tochowicz, który stoi także na czele grupy roboczej Task Force Data Management.
Diamenty Forbesa dla Moto-Profilu już po raz 10.
16/Maj

Diamenty Forbesa dla Moto-Profilu już po raz 10.

Moto-Profil został po raz kolejny wyróżniony prestiżowym Diamentem Forbesa. To już 10. nagroda dla naszej firmy, przyznana przez polską edycję tego międzynarodowego magazynu, specjalizującego się w publikowaniu list najlepszych i najbardziej wpływowych firm w Polsce i na świecie. W tegorocznej, 15. edycji Moto-Profil został wyróżniony jako jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw w województwie śląskim, które osiągnęły najwyższy średni roczny wzrost wartości.
Wywiad z prezesem Moto-Profilu
27/Mar

Wywiad z prezesem Moto-Profilu

Zapraszamy do lektury najnowszego wywiadu z Michałem Tochowiczem dla branżowego portalu Motofaktor. W rozmowie wracamy do początków firmy, przybliżamy część historii oraz prezentujemy plany rozwojowe.
Moto-Profil z serią wyjątkowych wydarzeń na jubileusz 30-lecia
1/Mar

Moto-Profil z serią wyjątkowych wydarzeń na jubileusz 30-lecia

Jeden z największych dystrybutorów części oraz akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce Moto-Profil - wchodzi w czwartą dekadę działalności. W związku z jubileuszem, właściciel marki ProfiAuto zaplanował na ten rok serię specjalnych wydarzeń, promocji oraz konkursów dla partnerów biznesowych. W marcu br. firma zaprezentowała m.in. nowe logo oraz nową stronę www, które korespondują z wprowadzoną w ostatnim czasie wizją - "Zapewniamy mobilność - dziś i jutro".
Moto-Profil podsumowuje rok 2022 i prognozuje rozwój branży
18/Sty

Moto-Profil podsumowuje rok 2022 i prognozuje rozwój branży

„Moto-Profil, jak i cała branża aftermarketowa, jest w dobrej kondycji, jednak musimy wychodzić poza utarte schematy” – mówi Michał Tochowicz, podsumowując rok 2022 w firmie Moto-Profil i sieci ProfiAuto. Przedstawiciele jednego z największych w Polsce dystrybutorów części motoryzacyjnych, wchodzącego właśnie w czwartą dekadę działalności, podali także swoje prognozy na nadchodzące 12 miesięcy.
Dział finansów Moto-Profil z wyjątkową nagrodą
5/Paź

Dział finansów Moto-Profil z wyjątkową nagrodą

Pod koniec września br. przedstawiciele Moto-Profil wzięli udział w konferencji Credit Risk 2022, organizowanej przez Polski Instytut Credit Management (PICM). Wydarzenie co roku skupia specjalistów zajmujących się zagadnieniami ryzyka kredytowego, w tym zarządzania należnościami, kredytowania i windykacji.
Konferencja Partnerów Firmy Moto-Profil
30/Wrz

Konferencja Partnerów Firmy Moto-Profil

W dniach 24-25 września br. odbyła się VIII Konferencja ProfiAuto. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, właściciel marki – firma Moto-Profil – powrócił do cyklicznych spotkań z członkami sieci, przedstawiając m.in. nową wizję rozwoju oraz odpowiedzi na wyzwania przyszłości w branży aftermarket. Gościem specjalnym wydarzenia był dr Mario Herger, ekspert ds. nowych technologii z Doliny Krzemowej i doradca wielu globalnych firm z branży automotive.