Rekordowy rok Moto-Profil | Podsumowanie 2017

Rok 2017 to jeden z najlepszych okresów dla firmy Moto-Profil i partnerów biznesowych przedsiębiorstwa. Wysoki wzrost przychodów, aktywność partnerów na rynkach lokalnych i za granicą, konieczność rozbudowy powierzchni magazynowej, nagrody i wyróżnienia – to tylko część tego, co Moto-Profil osiągnął w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Rozbudowa powierzchni magazynowej i wzrost sprzedaży

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował powiększeniem siedziby Moto-Profilu w porównaniu do roku 2016 o niemal 30%. Obecnie firma zajmuje magazyn o powierzchni 45 tys. m2, a wartość znajdujących się w nim części i akcesoriów samochodowych przekracza 60 milionów euro. Przedsiębiorstwo odnotowało także 25-procentowy wartościowy wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2016.

Nagrody i wyróżnienia

Działalność Moto-Profilu w 2017 roku wyróżniona została w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej. Redakcja miesięcznika „Forbes” nagrodziła firmę siódmym w historii „Diamentem Forbesa” oraz sklasyfikowała na 66. miejscu w rankingu „100 Największych Polskich Firm Prywatnych”. Osiągnięte przez Moto-Profil wyniki finansowe sprawiły, że przedsiębiorstwo odnotowało również znaczący wzrost na liście największych polskich firm opracowanej przez „Rzeczpospolitą”Firma ponownie znalazła się także w rankingu tygodnika „Wprost” – „200 Największych Polskich Firm” – plasując się o kilkanaście pozycji wyżej niż w 2016 roku. Działalność spółki została doceniona także przez grupę Temot International, która nagrodziła Moto-Profil mianem najlepszego udziałowca w kategorii „samochody osobowe”.

Pionierskie rozwiązanie w katalogu

Firma Moto-Profil jako pierwsza w kraju skatalogowała narzędzia do obsługi rozrządu różnych producentów pod konkretną markę pojazdu, wzbogacając katalog Części Samochodowych ProfiAuto o możliwość doboru dedykowanych blokad rozrządu do wybranego pojazdu. Dla klienta oznacza to łatwość w dopasowywaniu narzędzi, identycznie, jak ma to miejsce w przypadku części samochodowych. Dodatkowo, w katalogu pojawiła się również kompleksowa funkcja „Wyceny”, pozwalająca na estymację kosztów części i czasu pracy.

Rozwój marki ProfiAuto

W roku 2017 przedstawiciele Moto-Profilu dbali również o dynamiczny rozwój marki ProfiAuto. Obecnie sieć zrzesza ponad 220 sklepów i hurtowni motoryzacyjnych oraz niemal 1200 serwisów samochodowych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Wśród projektów zrealizowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy znajdują się m.in. rekordowe targi ProfiAuto Show, które odwiedziło ponad 40 000 gości, druga seria „Projektu Warsztat” – jednego z najchętniej oglądanych programów TVN Turbo oraz flagowa akcja PitStop zorganizowana w 100 miastach polskich, czeskich i słowackich.

Współpraca z najlepszymi | Nowi ambasadorzy

Podczas targów ProfiAuto Show 2017 firma Moto-Profil podpisała porozumienie o strategicznej współpracy z firmą Neptis – właścicielem popularnej wśród kierowców aplikacji Yanosik. Również w trakcie targów ogłoszono, że ambasadorem marki ProfiAuto został Adam Klimek, nazywany najlepszym mechanikiem samochodowym w Polsce. Do grona przedstawicieli sieci dołączył również Maciej Wisławski, kultowa postać polskiego motorsportu.

Rok 2018 jest dla firmy Moto-Profil rokiem jubileuszowym – przedsiębiorstwo obchodzi 25-lecie istnienia. Będzie to okres pod wieloma względami wyjątkowy; ćwierć wieku doświadczenia w branży motoryzacyjnej w połączeniu ze stworzoną w tym czasie tradycją zaowocują nowatorskimi projektami, które pozytywnie wpłyną nie tylko na dalszy wzrost przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim na rozwój partnerów biznesowych Moto-Profilu.

Zobacz inne aktualności

Ostatnie aktualności

Moto-Profil w pierwszej setce listy największych polskich firm magazynu „Wprost”
28/Maj

Moto-Profil w pierwszej setce listy największych polskich firm magazynu „Wprost”

Moto-Profil znalazł się w pierwszej setce tegorocznej edycji listy 200 największych polskich firm magazynu „Wprost”. W porównaniu do edycji z 2023 roku, spółka awansowała o kilka miejsc, będąc jedną z największych krajowych firm z branży dystrybutorów części motoryzacyjnych w tym zestawieniu.
Moto-Profil „Partnerem Roku” stowarzyszenia TEMOT International
21/Maj

Moto-Profil „Partnerem Roku” stowarzyszenia TEMOT International

Firma Moto-Profil otrzymała tytuł „Shareholder of the Year” TEMOT International – jednego z największych międzynarodowych stowarzyszeń zrzeszających globalnych dystrybutorów części motoryzacyjnych. Statuetki przyznano na corocznym spotkaniu członków organizacji, tym razem odbywającym się w Warszawie. Moto-Profil był w gronie jedynie 10 spośród wszystkich 115 firm członkowskich, którym przyznano nagrody na tegorocznej edycji konferencji.
ProfiAuto Wirtualny Warsztat w prestiżowym raporcie o Metavers fundacji Res Publica i firmy Meta
16/Kwi

ProfiAuto Wirtualny Warsztat w prestiżowym raporcie o Metavers fundacji Res Publica i firmy Meta

Projekt ProfiAuto Wirtualny Warsztat, który z pomocą wirtualnej rzeczywistości uczy młodych mechaników zawodu, stał się częścią raportu „New Digital Frontier” fundacji Res Publica. Wydawnictwo zostało przygotowane m.in. z twórcami Facebooka oraz Instagrama – firmą Meta i wskazuje jak koncept metaverse może mieć zastosowanie w codziennym życiu obywateli Europy Środkowo-Wschodniej. ProfiAuto Wirtualny Warsztat znalazł się w tej publikacji m.in. wśród innych innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących wirtualną rzeczywistość z Litwy, Polski oraz Słowacji.
Nowe rozdanie w ProfiAuto. Poznajcie Ambasadorów marki
15/Kwi

Nowe rozdanie w ProfiAuto. Poznajcie Ambasadorów marki

38. To nowa i szczególna liczba w ProfiAuto. Dokładnie tylu liczy grupa Ambasadorów ProfiAuto, która działa w ramach sieci od 1 kwietnia. Największa w Polsce sieć niezależnych sklepów i hurtowni motoryzacyjnych stawia na nową strategię, spójność i jednolitą komunikację.
Branża aftermarketu motoryzacyjnego będzie rosła szczególnie w Polsce
5/Kwi

Branża aftermarketu motoryzacyjnego będzie rosła szczególnie w Polsce

Jak wskazują analizy ekspertów motoryzacyjnych, w najbliższych latach park samochodów ma ulegać sukcesywnemu starzeniu się, co paradoksalnie ma związek z postępującą elektryfikacją pojazdów. Dzięki temu wartość globalnego IAM (rynku dystrybutorów, sklepów oraz hurtowni motoryzacyjnych) ma zwiększyć się o niemal 18 miliardów USD do końca dekady. Jak przekonują eksperci firmy Moto-Profil, szczególnie w Polsce branża ta będzie rosła w szybkim tempie, gdyż kierowców i większości firm nie będzie stać na przesiadanie się do coraz droższych, zelektryfikowanych modeli samochodów. Na przykładzie rozwoju należącej do nich sieci ProfiAuto wskazują też, jak z powodzeniem inwestować dziś w branży IAM.
Moto-Profil z prestiżową nagrodą magazynu Forbes
3/Kwi

Moto-Profil z prestiżową nagrodą magazynu Forbes

Moto-Profil otrzymał nagrodę „Diament Forbesa 2024”, przyznawaną najbardziej dynamicznie rozwijającym się firmom w Polsce. To już jedenaste z rzędu wyróżnienie tego prestiżowego miesięcznika finansowego dla chorzowskiej firmy.
Nowa benzyna E10 – mechanicy wyjaśniają, czy rzeczywiście jest czego się obawiać
27/Lut

Nowa benzyna E10 – mechanicy wyjaśniają, czy rzeczywiście jest czego się obawiać

Na przełomie 2023 i 2024 roku benzyna E10 była tematem numer jeden w mediach motoryzacyjnych oraz wśród osób wiedzących nieco więcej o samochodach. Jedni byli pełni obaw, że nowe paliwo zniszczy im samochód, inni twierdzili, że dodatek bioetanolu nie ma żadnego znaczenia. Którzy z nich mają rację, wyjaśniają eksperci z należącej do firmy Moto-Profil sieci ProfiAuto.
Na Śląsku powstała akademia, która ma pomóc uchronić branżę motoryzacyjną przed brakiem mechaników
11/Gru

Na Śląsku powstała akademia, która ma pomóc uchronić branżę motoryzacyjną przed brakiem mechaników

Jak alarmują branżowi eksperci, mimo iż park pojazdów w Polsce jest coraz starszy, już w najbliższych latach może zabraknąć wykwalifikowanych mechaników do napraw naszych samochodów. By temu zapobiec Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z partnerami biznesowymi, w tym firmą Moto-Profil - właścicielem największej sieci warsztatów w Polsce (ProfiAuto Serwis) oraz we współpracy z uczelniami wyższymi: Politechniką Śląską i Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej a także ośmioma szkołami kształcącymi mechaników pojazdów samochodowych powołały "Automotive StrefAcademy KSSE".